Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Eltudná valaki magyarázni...

Eltudná valaki magyarázni mennyi a qt - qtc idő felső határa ?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást találok , és egy holteremen qt max 470ms qtc max 515 ms volt. De amiket olvastam aszerint ez már sok , de volt olyan holterem is ahol a max qtc 548 ms volt. Sose mondták hogy ezzel probléma lenne én meg elfelejtettem rákérdwzni. Ffi 37

2021. dec. 29. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Egy laikus miért folyik bele ilyenekbe? Ezt az orvos dolga eldönteni. Ha ennyire érdekel, végezd el az orvosit. Nyilván mondták volna ha bajod van.
2021. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valószínű
2021. dec. 30. 14:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Nos, akkor miért akarsz orvosi problémaköröket megérteni?
2021. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Attól még érdekelhet nem ? Ez hogy problémakör hát nagyon hülye megfogalmazás - és egyébként is , miért kellene az embernek kuka módjára lennie , azért mert nem orvos még nyugodtan tudhatja mi az , vagy bármi más , utálom ezt a túl misztifikálást , hogy így az orvos úgy az orvos. Inkább arról kellene beszélni hogy mennyire szarik bele mindenbe az "orvos" tisztelet a kivételnek
2021. dec. 30. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond, de mondom akkor végezd el az orvosit. Ott tanulhatsz EKG alapokat. Azt hiszed valami fekete vagy fehér. De ők ezt hosszú évekig tanulják. Szerinted majd itt 2 sorban elmagyarázom neked hogy megértsd? Az EKG elemzés nem könnyű. Ez nem túlmisztifikálás, hanem kell hozzá bizonyos IQ.
2021. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Annyira nem érdekel hogy csak emiatt elvégezzem az orvosit.

Én nem mondtam h ez egyszerű v ilyesmi , Te mégis így állítod be , gondolom elszált egóju medikus vagy esetleg rezidens , pont belőled lesznek az olyan orvosok akik semmit nem magyaráznak el a betegnek , mert azt hiszik aki nem orvos az hülye , és nem érti , de van akinek van igénye a tájékozottságra. Iszonyú ócska a hazai orvosképzés , itt a beteg van az orvosért , külföldön ez fordítva. Mindenből ez jön , és még ilyen embereknek 100%-os béremelés.

Nem csoda h ilyen öntelt hólyagok jönnek ki az egyetemről. Hánynom kell.

2021. dec. 30. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy vagyok orvos, ne gyanúsítgass. Soha nem is akartam az lenni. Csak van némi belátásom és valóban tanultam EKG alapokat hogy tudjam, ez nem ilyen egyszerű.

Ha meg téged "annyira nem érdekel", akkor minek akarod hogy valaki ezt itt és most egyszerűen elmagyarázza ami nem egyszerű?

Sok esetben az a baj hogy az emberek annyira bele vannak ragadva a "tartományokba", meg kiragadnak egy dolgot, számot stb. De ha nem bízol az orvosodban, minek jársz hozzá? Nem egy számot vagy tartományt gyógyítanak, hanem az egyént. Ha lát valamit ami nem veszélyes de mondja hogy figyelj erre vagy arra akkor nyilván több szempontot figyelembe vesz és azért mondja. Egy szám az csak egy adat. Az emberi test ennél jóval összetettebb, nem számokat kezelnek. Ehhez semmi köze béremelésnek vagy egónak.

Ha igényed van tájékozottságra, akkor csináld rendesen és képeződj. Alap anatómia, szív ingerületvezetése stb- mivel ezt mutatja az EKG.

Ha hánynod kell, javaslom: B6, Cerucal, Emetron, Daedalon, illetve ha van otthon egy kis kóla vagy gyömbér az is nagyon jó. És egyél egy kis sós kekszet vagy ropit. Jobbulást.

2021. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát elég jó rálátásod van , pont úgy beszélsz mint az igazi betegbarát művelt orvos , ezt őszintén mondom minden kétértelműség nélkűl. Sajnos szinte egy orvosban se bízom akinél voltam , számszerint 9 , egy konkrét probléma miatt , nem kaptam rá választ , és azt mondták kezelni sem kell , nekem így ez akkor sem elfogadható , hogy nincs rá konkrét ok. Nem tudom elengedni , több mint fél éve ez a téma 0-24. Nem megy.

Kivagyok emiatt a panaszmentes itt is számszerű dolgokról van szó , mert nem papírforma , és úgy érzem emiatt biztos vmi betegségem van.

2021. dec. 30. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:

:D Továbbra sem vagyok orvos, ezáltal betegbarátnak sem kell lennem. Az hogy művelt vagyok egy dolog. Tettem érte.

Az inkább probléma, hogy 9 orvos válaszolt a problémádra de nem fogadod el a szakértelmüket. A te problémád pszichés. Tipikus esete annak a bizonyos "mindenki hlye, csak én vagyok helikopter" dolognak.

Már mondtam hogy a számok önmagukban csak adatok. Holisztikus szemlélet rémlik? Ha nem tudod elengedni, keress fel pszichológust hogy segítsen feldolgozni.

Fogadd el hogy hypohonder vagy. Első lépés lenne a felismerés.

2021. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem akartalak sértegetni v ilyesmi , nem vagyunk egyformák az biztos , de azt látom hogy komolyan beszélsz , tudom mi a holisztikus szemlélet - és pártolom is , csak magamon nem tudom alkalmazni. Megpróbálom elfogadni , de nagyon nehéz. A pszichológus nagyon felkavart , gyógyszert meg nem merek szedni.
2021. dec. 30. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!