Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Influenzás halottak?

Alain Delon kérdése:

Influenzás halottak?

Figyelt kérdés

(Az oldal nem engedte úgy feltenni a kérdést, hogy "Tud, ismer valaki olyat, aki influenzában halt meg?". Tiltva van a kérdésben a "tud", "ismer" szavak.)

Mióta van ez a koronavírus járvány, vannak, akik azt hajtogatják, hogy az influenzában is halnak meg ennyien vagy még többen is. Én nem tudok olyan emberről, aki influenzában halt volna meg, sem ismerősi körben, sem ismert emberek között, ugyanakkor ismerősi körben is van, aki a covidban halt meg, és ismert emberek között is tudok ilyenekről (legutóbb Kóbor, de Csollány Szilveszter is súlyos állapotban van), illetve a szomszédom sógornője nemrég jött le a covid miatt a lélegeztetőről. Egy ismerősöm mondta, hogy egyszer influenzás volt, és azzal 11 napig feküdt. Ennyi a legtöbb, amit az influenzáról tudok.

Ki ismer, tud olyanról, aki influenza miatt halt meg?



2021. dec. 30. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én sem ismerek influenzában elhunyt embert.
2021. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Én Covidban elhunytat sem.
2021. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Pár korábbi cikk [link]


[link]

2021. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

31 év alatt még nem volt a személyes ismerettségi körömben influenza halott. Pedig volt már azóta pár járvány belőle.

De a szubjektív élmény sosem reprezentatív.

2021. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem voltak régen is influenzában meghaltak, csak teljesen másképp kommunikálták le ezt a dolog mint most.


Írok egy példát: volt valaki aki 8. napja magas lázzal feküdt és meghalt szívelégtelenségben. Akkor azt mondták hogy szívelégtelenségben halt meg (ami igaz is) de ezt mondjuk az influenza váltotta ki. Viszont a zárójelentésen akkor is szívelégtelenség volt, mert az volt a halál okozója.


Most meg ugye úgy kommunikálnak mindent, hogy koronavírusban halt meg. Lehet hogy előtte is volt szívelégtelensége az adott páciensnek, de ők azt mondják hogy Covidban halt meg (holott a szívelégtelenség adott esetben előtte is ismert volt, a Covid maximum ezt csak felerősítette).


2 eset, ugyanazon szívproblémával, de teljesen más kommunikációval. Így működik a média és a marketing. Egyáltalán nem mindegy hogy egy esetet hogyan kommunikálsz le a népnek.


Egyébként 1 Covidban meghalt 40 éves srácot én is ismerek. Influenzában meghaltat nem, viszont szerintem ez nem meglepő (mint ahogyan lottófőnyereményt megnyert személyt sem ismerek, de matematikailag ez teljesen rendben van), mivel ahogy már írtam pár éve totál máshogy kommunikálták le ezt a dolgot.

2021. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Az 5-ös rátapintott a lényegre!
2021. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Egy szót kihagytál: senki nem azt mondta, hogy influenzában haltak meg, hanem hogy az influenza szövődményeiben haltak meg.


"Az influenza szövődményei

A betegség elsősorban az idős, legyengült immunrendszerű, vagy krónikus betegségben szenvedők és a kisgyermekek esetében jelent fokozott veszélyt. Náluk magasabb a szövődmények kockázata.

A legismertebb és egyben legsúlyosabb szövődmény a tüdőgyulladás."


"Az influenzával összefüggésbe hozható halálozás az EuroMOMO hálózatban (1) részt vevő EU/EGT országokban becslések szerint 25 haláleset / 100 000 lakos volt a 2016/17-es és 2017/18-as influenza szezonokban."


Havonta Mo-on átlagosan 11 ezer ember hal meg, kivéve december, január, február hónapokat, mert ezekben a hónapokban 13 ezer körül.

2021. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ők se a koronavírusban halnak meg, hanem annak szövődményeiben. És igen, olyat influenzásból is ismerek, akinek szövődményként tüdőgyulladása lett és abban halt meg. Kb.minden 2.idős néni aki bekerült a kórházba bármivel, és sajnos ott tüdőgyulladásban elhunyt. Egyébként ilyenből sajnos több gyereket is ismerek, mert régen sérült gyerekekkel foglalkoztam. Olyan alapbetegségük volt, hogy bármilyen enyhe nátha után, ha tüdőgyulladás lett a szövődménye, belehalhattak😟
2021. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 14 évből tudok H1N1, influenza, covid halottat.

Akinek eljött az ideje, meghal.

2021. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9: Tényleg! Jó pár éve egy fiatal volt kollégám halt meg H1N1-ben. 30-as éveiben járt.
2021. dec. 30. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!