Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél viszketésre tudnátok...

Végbél viszketésre tudnátok megoldást javasolni?

Figyelt kérdés
Háromnegyed évvel ezelőtt azt hittem hogy bélférges vagyok, szedtem mebendazol tablettát de ugyanúgy viszketett tovább. Majd észrevettem hogy a végbél környékén húzódik egy piros csík, az szokott viszketni. Ekkor gondoltam hogy bőrgomba lehet, használtam Canestent, de nem segített, majd elmentem bőrgyógyászhoz aki felírta a fluconer tablettát amit hetente egyszer kell bevenni 4x. Most már bevettem az utolsót de még mindig viszket és ugyanúgy piros. Lehet hogy nem is bőrgombám van, de akkor mi lehet? Vagy tovább kell szedni a gyógyszert? Próbáltam a teafa olajat is de attól csak még jobban viszketett, pedig az állítólag segít. A válaszokat előre köszönöm!

2021. dec. 30. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Aranyér is lehet. Próbáld ki reparon kúptól elmúlik-e.
2021. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Herpeszvírus felélénkülés is tud ilyet okozni.
2021. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Valaki meg is vizsgált vagy csak random szeded a dolgokat???

Menj el proktológiára!

2021. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is aranyér. Legjobb végbélviszketés ellen az Aurobin kenőcs.
2021. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szétrepedt a végbeled, azért viszket.
2021. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Mosd meg néha a segged.
2021. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk ennek nem sok értelme van, hogy random szedegeted a gyógyszereket. Proktológushoz kell elmenni, nem bőrgyógyászhoz.


Nekem is volt ilyenem, én azért voltam bőrgyógyásznál mert közben a kezemen kijött egy kontaktallergia ami rettentően viszketett, arra írt fel egy krémet, meg megemlítettem neki hogy a végbél is viszket néha, azt mondta tehetek oda is a krémből, de túlzásba ne vigyem, inkább menjek el proktológushoz ha nem javul. Szerencsére 2x kellett bekenni, mert utána helyrejött. Mindenesetre aki azt javasolta hogy mosd meg a segged nagydolog után, az nem mondott hülyeséget. Bármi is legyen, nem túlzottan jó ha a baktériumokkal teli sz.r ott pihenget a végbeleden, ami amúgy is irritált.

2021. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed magán proktológusra, persze menj oda. Egyébként esélytelen belátható időn belül orvoshoz bejutnod. Ezért próbáld ki a fentebb ajánlott vény nélküli szereket. Amivel még kiegészítheted az az aloe-vera gél. Dm-ben vagy gyógynövényes boltban is kapható pumpás kiszerelésben. Naponta többször befújod vele (legalább 3x) és pár nap múlva jobban leszel. Reparon kúp már csak azért is érdemes, hogy ne legyen kemény a székleted (az irritált rész kirepedhet).
2021. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Próbáld meg a nulla krém, helyette mindig szárazon tartani. Csak rendszeresen kicsit meglapogatni illatmentes wc papírral, hogy ne legyen nedvesség ott. És semmi ne legyen illatos, se szappan, se nedvestörlő se semmi amit használsz.
2021. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Vakard meg
2021. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!