Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek aránytalan sinus...

Akinek aránytalan sinus tachycardiája volt, mennyi idő volt kigyógyulnia belőle(IST=inappropriate sinus tachycardia / ITS=inappropriate tachycardial syndrome)?

Figyelt kérdés

Covid-fertőzés után alakult ki nálam és lassan 1 éve tart szinte javulás nélkül (huszonéves vagyok, előtte rendszeresen sportoltam). A nyugalmi pulzusom megfelelő, de könnyebb mozgásokra nagyon megemelkedik az értéke, ami befolyásolja az egyszerű hétköznapi tevékenységeket is pl.: főzés közben is meg kell állnom, mert nem bírja a szívem. Szedek béta-blokkolót, ami segít, de így sem tudok sportolni sajnos. Kivizsgáláson nem találtak semmit a magas pulzuson kívül. Több orvosnak is elmondtam a tüneteimet, de egyikük sem tudott vele mit kezdeni.


Akinek már volt ilyen, annak mennyi ideig tartott kigyógyulni ebből az állapotból? Kezdek elkeseredni... :(



#Covid-19 #COVID #inappropriate sinus tachycardia #aránytalan sinus tachycardia
2022. jan. 2. 17:12
 1/4 anonim válasza:

Sajnos én is ezzel küzdök február óta, szerencsére minimális javulás van, amióta újra elkezdtem sportolni.

Tavaly novemberben voltam covidos és idén februárban kezdődött.

Nyugalomban teljesen normális pulzus, ha felállok egyböl megemelkedik a pulzusom 60-ról, akár 120-ra is. Ilyenkor a bal fülemben rövid ideig szívdobogást érzek.

2022. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kedves kerdezo es valaszolo, azota hogyan alakult nalatok? Gyanitom nekem is hasonlo gondom van.
2022. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem jobb lett, mióta visszamentem sportolni. Kardiológián nem találtak semmi kórosat.
2022. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Koszi a valaszt! Nalam is mindent rendben talaltak kardiologian. Lehet, h az elnyujtott szorongas okozza. En is elkezdek sportolni ujra.
2022. nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!