Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes lenne újra kardiológus...

Érdemes lenne újra kardiológushoz mennem?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok.

Utoljára négy éve voltam kardiológián szorító, alsó fogsorba sugárzó mellkasi fájdalommal. Nyugalmi EKG-t, illetve szívultrahangot csináltak. Az EKG semmi rendelleneset nem mutatott ki, az ultrahang pedig 'jelzett' fokú mitralis és tricuspidalis insufficientia-t. Amikor az orvos a családi anamnézisről érdeklődött, említettem neki, hogy apai ágon már két rokonom is meghalt hirtelen szívmegállás következtében 40 éves kor alatt, de a vizsgálat végén azt mondta, látható eltérés nincs, és nem kell kontrollra sem járnom.


Pár hónapja nyugalomban jelentkező heves szívverésre és gyengeségre figyeltem fel. Pontosabban, először nem is tudtam, hogy a szívem csinálja, csak fura belső, mellkasi remegést éreztem és azt, mintha a szívem nem is verne.

Tegnap éjszaka elalvás előtt megint éreztem, hogy elgyengülök, és ugyanazt a belső remegést éreztem, ami a mellkasomra lokalizálódik. Odanyúltam a szívemhez, és éreztem, hogy nagyon-nagyon gyorsan ver, már-már remeg. Egy másodpercben legalább 4-5 ütést éreztem. A csuklómon nem tudtam kitapintani a pulzusomat. Kb. egy percig tartott, aztán elmúlt. Nem ijedtem meg, mert nem vagyok egy pánikolós típus.

Egyszer már küldtek pszichiáterhez is, aki szerint nincs pánikbetegségem.


Lehetséges, hogy 4 év alatt kialakult valami, ami ezt okozza?



2021. júl. 20. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván menj el még egyszer, mert a szervi bajt 4 év kihagyás után újra ki kell zárni, de jó eséllyel pánikroham. A pszichiáternek mindezt elmondtad és azzal együtt zárta ki?
2021. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen. A szorító fájdalmak miatt már akkor javasolták, hogy menjek el a pszichiátriára, de aztán azok a tünetek megszűntek és azóta se jöttek elő, így akkor nem mentem el, csak az első ilyen remegés után nem sokkal. A pszichiáter azt írta az lapra, hogy "a tünetek nem típusosak pánik-szindrómára".

Egyszer már volt egy pánikrohamom, de az teljesen más volt, meg nyilván ha az ember pszichés stressz alatt áll, akkor normális, hogy heves a szívverése. Bennem viszont semmilyen félelem nincs, amikor ez előjön. Se izzadás, se nehézlégzés, se szorongás, semmi.

2021. júl. 20. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vagyok orvos, de szerintem atipikus pánikroham is lehetséges. A szívvel kapcsolatos szokatlan és kellemetlen érzések, ha nincs mögötte szívbetegség, számomra azt jelentik. Bár különös, hogy nem ijedtél meg. Nem szedsz nyugtató hatású gyógyszert? De először alapos kardiológia.
2021. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem szedek semmilyen gyógyszert.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Ráveszem magam egy újabb kivizsgálásra a biztonság kedvéért.

2021. júl. 20. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!