Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem ellenőrzi a vérhígít...

Miért nem ellenőrzi a vérhígító szedését az orvos?

Figyelt kérdés
Most már két éve naponta egy alkalommal Clexane injekciót kell be adnom magamnak. De ha valóban minden nap be adnám magamnak akkor el véreznek. Viszont ha nem adom be magamnak akkor meg fulladok. A házi orovosom csak fel írja a Clexane vér hígítót. De vért nem vesz. És vérvételre sem hajlandó be utalni. A vérvétel azért lenne fontos hogy rendesen be állítsák a vér hígító mennyiségét. Most elméletileg nap 1 X 1 Clexane forte 15 000 Ne (150 mg)/ 1 ml kellene adnom. de mint írtam ha naponta be adom akkor el vérzem. ha meg nem adom be magamank akkor meg fulladok. Most mi tévő legyek a házi orvosm. Nem hajlandó be állítani a vérhigítót, sem ellenőrzni vérvételel!

2022. jan. 4. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Válts orvost
2022. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Hogy érted azt, hogy elvéreznél???? Használd normálisan, ahogy kell, ahogy felírták. Le is írod, hogy ha nem használod, akkor rosszul vagy.

Ha a háziorvossal nem vagy elégedett, akkor mehetsz máshoz, lehet váltani. Évente egyszer biztosan kéne labor, főleg így, hogy van valami krónikus problémád.

2022. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy elverzel? Honnan veszed ezt a baromsagot?

Miert kell kapnod verhigitot? Csak mert alapbol akkor szakorvosnak kene ezt az egeszet iranyitani es kontrollalni, nem haziorvosnak szerintem. Probalkozz nala.

2022. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
A Clexane hatékonyságát a háziorvos nem tudja vérből megállapítani (sem az INR, sem a PI, sem az APTI,sem a TI nem mutatja a Clexane hatását). Hemosztazeológiai centrumban/belgyógyászaton van lehetőség speciális vizsgálatra, ahol a Clexane dózisán is tudnak módosítani, ha ott elmondod, hogy túlzottan vérzékeny vagy mellette.
2022. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem a háziorvos állította be a clexant, hanem a betegségedre szakosodott orvos. Hozzá nem kell kontrollra járnod? Csak úgy, minden ellenőrzés nélkül nyomkodod magadba? Fura ez az egészségkultúra.
2022. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Én tablettában szedem a vérhígítót már majdnem egy éve és nekem a szakorvosom írta ki, kontrollra is folyamatosan járok hozzá! Én az agyamra kell, hogy szedjem sok más gyógyszerrel együtt! Napi kettő a vérhígító adagom.
2022. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Covid óta mindenki öndiagnoszta felét lövöd be az nem jó
2022. jan. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!