Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha alvási zavaraim vannak és...

Kaladze kérdése:

Ha alvási zavaraim vannak és orvos előír lélegeztetőgépet egy életen át kell majd használni vagy vannak köztetek akiknek csak egy ideig kellett (pld. 1-2 év)?

Figyelt kérdés
Van a horkolásnak egy rosszabb formája a légzéskimaradás (alvási apnoe). Úgy olvastam laboratóriumba kell menni és ott a gépek kimutatják mitől van, azt is olvastam hogy sok embert utánna lelegeztető gépen keresztül kezelnek, vagyis inkább otthon kezeli így magát...de ezt egy életen át kell hordani vagy csak egy darabig

2022. jan. 6. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lélegeztető gép. A CPAP nyomást ad, hogy ne akadjon meg a levegővétel és alvás közben. Mindenképp keress fel orvost, de sok más dolog van,amivel lehet javítani az állapotot. Oka lehet az apnoenak az alsó állkapocs hatrahuzodasa, dohányzás, elhízás,alkohol,pillanatnyi betegség, nagy nyelvtő. A gép nem gyógyít meg, ha én segít,hogy azokon ellenére normális legyen az alvasod.
2022. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem invazív lélegeztetésnek hívják.

Attól függ hogy például ha elhízás miatt van az apnoé és lefogysz, akkor már nem biztos hogy kell, ha megszűnik. Ha nem amiatt van és nem tudják mitől van, akkor nem fog elmúlni tehát kell a gép.

2022. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd komolyan, ha egy életen át, akkor egy életen át.

Olvastam, hogy az alvási apnoe valamiért hajlamosít az embóliára.

Barátnőm így halt meg 42 évesen egy pillanat alatt elvitte az embólia. Évek óta alvási apnoeban szenvedett. Ennek egyik tünete volt, hogy fényes nappal képes volt egy ültő helyében elaludni. Ez azért van, mert éjszaka oxigénhiányos állapotba kerülnek ebben a betegségben és nappal így kompenzál a szervezet. Sajnos nála az orvos nem vette elég komolyan az alvási apnoéját és nem írt elő ilyen kezelést vagy gépet. Nagyon túlsúlyos volt a barátnőm, jóval 100 kg fölött, nyilvánvaló hogy ez volt az apnoé oka és ha le tudott volna fogyni, akkor valószínű az alvási apnoé magától megszűnt volna, tehát nem örökre szólt volna a gép. Meg kell szüntetni a kiváltó okot mindenképp! Az alvási apnoé igazából csak egy tünet vagy következmény.

2022. jan. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok kövér és nálam nem tudják, mi lehet az oka és a gépet javasolják.

Előzőnek igaza van, a szervezet oxigénhiányos állapotba kerülése és az ezzel járó hirtelen ébredések megviselik a szervezetet és baj lehet.

2022. jan. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Itt egy szakmailag korrekt, viszont laikus számára is tökéletesen érthető leírás azoknak,

akik még nincsenek tisztában e betegség lényegével és brutális "hozadékaival".

#4! Sajnos, nem kizárólag az elhízottak betegsége!

Nagyon, nagyon vegyétek komolyan, ha csak halvány gyanú is adódik ! [link]

Ide érdemes feliratkozni, ha érdekelt is a témában, ha csak előrelátásból, kíváncsiságból is.

Nem reklám, nem gagyiinfók, értékes és érthető infók érkeznek, ú.m. "első kézből", szakmabeliektől. [link]

Nagyon súlyos következményei lehetnek és mivel lassan népbetegség, jómagam pl. azon a véleményen vagyok, hogy jogosítványt addig ki nem adnék, amíg ez a vizsgálat nem volt meg.

2022. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: én is arra akartam utalni, hogy nem feltétlenül az elhízottaknál jelentkezhet ez, hiszen nálam is e betegség áll fent.

Én is be akartam linkelni ezeket, köszi hogy megosztottad biztos nagyon sokaknak lesz hasznos.

2022. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg kell mondjam le a kalappal az összes kommentelő igazán nagyon rendes és értelmes válaszokat adott...nagyon szépen köszönöm...
2022. jan. 7. 15:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hozzászokva, elkényeztettünk, ugyi ?

Szívesen: gyere gyakrabban a gyakorira !

Egészséget mindenkinek, tegyetek magatokért.

Időben.

2022. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ettől a cikktől elszorult a szívem. Szó szerint leírta nagypapám időskorát. Emlékszem, hogyan horkantott fel alvás közben. Cukorbetegség, szívbetegség, pacemaker beültetés, minden volt a végére...Ha belegondolok, hogy a horkolásnál kellett volna megelőzni a dolgot és lehet, még ma is élne...:(
2022. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ki egyetlen lelket megment, az egész világot menti meg."


" Egészségesek!" Tegyétek oda magatokat, de nagyon, ha titeket nem érint is a probléma, se közvetlenül, se közvetve!

Nem kap elég nyilvánosságot a téma, nagy százalék akkor hall először az APNOE-ról, amikor már szinte irányíthatatlan a baj, nyakig benne van a katyvaszban, sőt: akár helyrehozhatatlan tragédia következik be (volán mellett mikroalvás, halálos baleset, munkahely elvesztése, tönkrement házasság , félárva gyerek, hétvégi szülővé válás, embólia, cukorbetegség...és sajnos, nem ennyire "rövid" e lista: egyik baj hozza a másikat.)


Esetemben pl.pont azért nem derült ki "időben", hányadán vagyok, mert született epilepsziásként olyan gyógyszereket is szedek, ami "tompít, álmosít".

Napi 16-18órát aludtam.

Gondolhatjátok, meg nem fordult a fejemben, hogy esetleg más is lehet a háttérben, mint a dilibogyóim mellékhatása, azt sem tudtam, hogy az APNOÉ valami létező dolog!


Amikor pedig (teljesen véletlenül!) kiderült, mi a képlet, már helyrehozhatatlanul benne voltam a 2. tipusú cukorbetegségben...>>> ami ugye, hozta a cukorbetegséggel kapcsolatos többi bajt, >>> amik ugye, szintén halálos kimenetelű következmények is lehetnek....

Ördögi kör, szinte lehetetlen "jól kijönni" belőle. Esetemben halvány esély sem maradt,

most tartok pl. ott, hogy gyors tempóban kezdett romlani a szemem, úgyhogy amellett,

hogy szuper kajákról kellett lemondanom, most kezdhetek barátkozni könyvek helyett a munkavállalás esélyének további csökkenésével, inzulinnal, érszűkülettel, a maradék kevéske önállóságom feladásával, a 10-es dioptriával, a Braille írással, a hangoskönyvvel, lehet, előbb-utóbb a fehér bottal, esetleges amputálással és mindennel, ami az APNOÉ

miatt érkezett cukorbetegséggel kapcsolatos.


Ha néhány házastársnak pl. nem az a reakciója, hogy a francba küldi a párját, külön alszik, csak mert az horkol, hanem egy kivizsgálásra ösztönzi, akár sorsok, életek félrecsúszását kerülhetik el.

Ha felismeritek azokat a tüneteket, amik esetleg APNOÉ-nak csak GYANÚ-jára is utalhatnak akár, említsétek meg az illetőnek, mint lehetőséget, ha ezért első blikkre hlyének néz, akkor is!

Amíg azok is vannak közöttünk bőven, akik évtizedekig, de akár életük végéig sem kerülnek képbe arról, miért is ment tönkre az életük, miért váltak annyira korlátozottá az esélyeik, lehetőségeik, addig figyeljetek a jelekre, gyerektől felnőttig, soványtól elhízottig, egészségestől más okok miatt veszélyeztetettig mindenkire, akik számotokra fontosak!

[link]

Nézzétek el, ha ismétlem magam úgy is, ha "csak" a magam példáját hozhatom, de pont leszrom a fanyalgókat, ha mégis elérem, hogy egy, ma gyanútlan, de elkeseredett ember IDŐBEN tegyen magáért.

Hasznos infót egészségesként, betegként egyaránt osszatok, hirdessétek az igét, mert egyelőre (sajnos) azokon múlik a bajok, jelek megismertetése, akik saját magukért már csak keveset, vagy szinte semmit nem tehetnek.


Így NEM derült ki időben, milyen egyéb baj adódott:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

A MEGELŐZÉS a létező leghatékonyabb gyógyszer, nem az ismeretlentől való félelem

2022. jan. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!