Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen az alvásvizsgálat?

ERDÉLYI LAJOS kérdése:

Milyen az alvásvizsgálat?

Figyelt kérdés
Milyen az alvásvizsgálat?be kell feküdni vele,vagy egy müszert adnak és hazalehet jönni?
2018. márc. 24. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakszerű leírás, tapasztalat !!! Honvéd kórház.


Estére behívnak, először ott kell aludnod.

( pizsama, papucs, gyógyszereid, etc...ami az éjjeli komfortodhoz kell. Mint otthon.)

Másnap délelőttre kaja, az esetlegesen szedett gyógyszereid, a várakozáshoz türelem és minden, amivel a várakozás idejét könnyebben elviselhetővé teszed) < ezekről precíz, közérthető felvilágosítást kapsz.


Felszerszámoznak az EEG elektródáival. Testedre is kapsz elektródákat. Ágy fölött infravörös kamera, a teljes alvási időszakod alatt még a mozdulataidról is tudnak. (mozgatod-e a lábad, mennyit forgolódsz, mikor vagy a mélyalvás időszakában, nyugodtan alszol-e....stb.)

Olyan kis csipeszt kapsz az ujjad hegyére, ami (a mai napig sem értem, hogyan, de) érzékeli a véred oxigéntartalmát.

Maszkkal és egy olyan géppel alszol, ami észleli, hogy mennyi oxigént lélegzel és "ő" beállítja számodra azt a túlnyomást, ami ahhoz szükséges, hogy annyi oxigén jusson a véredbe, amennyi oxigénszint "normális". Jó, ha legalább 4 órát folyamatosan alszol, úgy pontosabb eredményt kapsz, de ha nem megy, nem megy, semmi nem erőszak.

A kapott eredmény (általában másnapi) kielemzése után te is megtudod, hányadán vagy, mire van szükséged, hogy újra normális életritmusban telhessenek a napjaid.

Sem fájdalom, sem kellemetlenség. Jómagam napi 16-18 órát aludtam, ha "ébren" voltam, abban sem volt köszönet.

Alvajáró voltam, majdnem autó elé mentem...stb.

4 éve géppel alszom. Meg kellett szoknom, de amit cserébe biztosít, azt fel nem cserélném. Nézd el a felületes leírást, de ha itt ( [link] )

elolvasod, mi van, képben leszel. Semmi ördöngősség, egy éjszaka "kórházi körülmények között, csak rendkívül szokatlan szitu. Jó egészséget és semmi para: nincs miért! :)

2018. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ.jó egészséget
2018. márc. 24. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első: megkérdezhetem, hogy mi volt a bajod, és milyen géppel kell aludnod?
2018. márc. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

50 éve epilepsziás és asztmás, krónikus kórházjáró vagyok, a Társadalombiztosítás réme. Nagyroham után a kórházban ébredtem...amint az mifelénk a helyi folklór része...etc

Előtte évekig kínlódtam, de betudtam az éjjel-nappal szüntelen fáradtságot az alapbetegségeim valamiféle következményének és a gyógyszerek kísérő tüneteinek, mellékhatásainak....és mindennek, bárminek, de az álmomban meg nem fordult a fejemben, hogy pluszként az alvási apnoé állhat a háttérben.


Mikor a kerületet áttették a Honvéd kórházhoz, olyan orvost fogtam ki, aki nem csak nemzetközileg elismert szaktekintély, de ezen tulajdonsága mellett még le is tud ereszkedni a magamfajta Tajgetosz-pozitív zakkanthoz is.

Egyszóval : EMBERből van.

Tehát a vizit után nem elégedett meg annyival, hogy kinek-kinek a maga konkrét betegségét profin ellátta, hanem még rákérdezett: EGYÉB, bármi más problémánk, kérésünk, panaszunk van-e még?


Vettem a bátorságot, megemlítettem, hogy "napi 16-18órát alszom" < és ennyi volt a varázsige, innentől kaptam esélyt, anélkül, hogy akkor tudtam volna, hányadán vagyok.


Egy fiatal doktornővel (az osztályos orvossal) rögtön beszélt, így írtak ki egy alvásvizsgálatra.

Így, totál véletlenül derült ki a nyomorom.

És innen egyenesbe kerültem, ami az apnoét illeti. Pontosan nem emlékszem már, milyen géppel aludtam, de erősen hasonlított arra, amit ma használok,

ami az "alapgép" < Remstar M CPAP,

( https://www.youtube.com/watch?v=Y6fBWgxluLE )


Tb-támogatás van rá, mint a hozzá szükséges cuccokra is.

[link]


Halavány emlékeim szerint egy ettől kissé felturbózottabb, hasonló külsejű, de"okosabb" gép volt, talán iyen:

https://www.youtube.com/watch?v=H-fLD2kq6js.

Tehát ne valami böhöm vastüdőt, vagy hasonló borzadályt képzelj el! :)

(google-tól kérj képeket alvásterápiás készülékekről!,

egyéb írást további funkciókról.)


Amire pedig nagyon ügyelj, ha csupán magánvéleményem is:

ha a legutolsó pénzedet költöd is a gépre, akkor is óvakodj a használtakról, a javítottaktól, a zsákbamacskától. Megbízhatók, strapabírók, a PHILIPS készíti azokat : megéri egy olyanba beruházni, aminek, ha baja is lesz, viszont te pontosan tudod az "előzményeket".

Én pld. éjszakai rohamok idején néha lerántom a földre


Nagyon okos döntésnek találnám, ha nem csak gyanú esetén, de kivétel nélkül, mindegyik jogsit csak akkor adhatnának ki, ha előtte ez a vizsgálat megvolt!

Kisebb eséllyel lenne volán mellett elalvás, estére elárvult gyerek és hasonlók.


Pedig Magyarországon lassan népbetegség lesz az alvási apnoé.

[link]


Itt sok kérdésedre választ találhatsz : érdemes átnézni!

[link]


Jó egészséget mindenkinek : tegyetek magatokért, mert a baj megelőzésénél, a prevenciónál jobb gyógymódot még nem fedezett fel az orvostudomány. :)

2018. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép napot!


Dr. Szakács Zoltán : https://www.youtube.com/watch?v=2LHgtc87-gM


Dr Szakács Zoltánhoz kerültem és bár senkim nincs, aki az egykori HM-nél dolgozott volna, onnantól,

hogy Újpesten megszűnt az agyturkászat és átkerültünk a XIII.-kerületbe, onnantól jókor voltam jó helyen, amikor egy nagyroham kapcsán mentő vitt az ottani neurológiára.


Esetemben a varázslat lényege az volt, hogy .....


1.) ugyan egy másik betegséggel kerültem be, más probléma kapcsán derült ki a baj, mégsem maradt kezeletlenül egyik baj sem.

2.) továbbá, hogy többi társbetegséget SEM (epi, cukor, asztma) és az azokra szedett állandó gyógyszereket SEM hagyták figyelmen kívül, mint máshol az mindennapos gyakorlat. Máshol bekerülök epivel, szedálnak fél marék Andaxinnal, oszt jóvan: majd két nap múlva hazamegy, ha addig megmarad!


Tehát EGYÜTT kezelték azokat, márpedig sok "orvos" még csak pedzegeti, hogy édeskevés a saját szakterületéhez való profizmus, főleg nem, ha egy-egy betegség, egy-egy gyógyszer "kihat" a másikra.

Márpedig a kémia és az egymásrahatások már csak ilyen kikerülhetetlen "mellékhatások"!


Lehet tagadni, az élet bármely területén, attól még makacs tény. Ha orvos tagadja a beteg előtt, akkor is.


(Jómagam pl. magas vérnyomásos, cukros is vagyok és mindkettő probléma brutálisan kihat az epilepsziás rosszullétek gyakoriságára és súlyosságára egyaránt.

Ha pl. felmegy a cukrom--mondjuk-- 6-ról 10-re, akkor nem biztos, hogy attól a cukorbetegség tüneteit hatványozottabban fogom érezni.

De hogy bedobok egy-két epis NAGYrohammal többet, mint egyébként, az tuti.

Namost: ha az epire szedett, egyébként jól szuperáló bogyókat elveszik, mondván, hogy hatástalan az epilepsziára....holott egészen más a baj forrása...pl a magas vércukor,

vagy a magas vérnyomás...az ugyebár egy marék Andaxintól tutira nem fog kiderülni!

Viszont elveszik az epire jól működő bogyót ...és akkor csöbörből léphetek a gödörbe.

(1,8méter mély gödörbe)


Az meg külön csemege, amikor egy betegségre kapok egy profi gyógyszert, de a másik betegségre, a többi gyógyszerre éppen ellenkezőleg hat. Még nem minden "orvos" hiszi el, hogy "minden összefügg mindennel".

50 év alatt már félrekezeltek annyiszor, hogy bár egy kis senki, egy egyszerű hülyegyerek vagyok, mégis nagyon kritikusan szemlélem az orvosokat, "fenntartásokkal "kezelem" őket.

Már csak önvédelemből is elég jó arányban különbséget tudok tenni orvos és "orvos" között.


Egyébként, ha az Alváslaborig eljutsz, a Honvéd-féle Alváslabor szakembergárdájától nem kell "tartanod"

(márminthogy, ha nem a Szakács főorvos úrhoz kerülsz, akkor is rájuk bízhatod magad!)

Az ország minden/bármely területéről mennek oda betegek, nem csak pestiek.

Gondolhatod, hogy a Honvéd nem a váci kórház nívója a szakembergárda tekintetében sem, tehát sejtheted, hogy"a többiek" sem a szakma selejtjei.)


Ha csak halavány picike gyanúd is van az apnoe-ra, vizsgáltasd ki magad:

---ha nincs baj, jó,

---ha van baj, még időben "elkapják", kezelik a bajt, nem csak akkor tudódik ki,

amikor kirúg a főnök, elalszol a volán mellett...stb.


Vedd nagyon komolyan, amíg van mit! Jó egészséget, vigyázz magadra, főleg,

ha nem kizárólag magadért, de a szeretteidért (bármelyik korosztályért) is felelősnek érzed magad!

Bocsi, ha (túl) hosszúra sikeredtem!

Ha kérdésed van, küldd!

Ha tudok, válaszolok.


További szépet, üdv.: peregrinus


https://www.youtube.com/watch?v=kOLzzccmTbI

2019. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Szép napot Jó egészséget
2019. ápr. 15. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!