Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindent kimutat a szívultrahang?

Mindent kimutat a szívultrahang?

Figyelt kérdés
Naponta előjön egy olyan tünet, hogy gombócot érzek a torkomban, a mellkasomnál kis nyomás, apróbb büfögések, ha nagyon intenzív akkor a fejem is megfájdul, és a pulzusom lassabb lesz. Már 4x nézettem kardiológusnál EKG és szívultrahangon mindent rendbe talált, csak a fehérköpeny fóbiàm miatt magas volt a pulzus. A kérdés, hogy pszichés dolog, vagy lehet hogy baj van, de akkor miért nem látja az orvos?

2022. jan. 10. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
A szív ultrahang értelemszerűen csak a szív állapotát mutatja meg. A mellkasban és a felsőtestedben meg van jópár szerv, ami okozhat gondot.
2022. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

A refluxot nem. Az enyémet se mutatta ki. :D


Tud pontatlan lenni, de hasznos vizsgálat.

2022. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Stressz miatt is érezhetünk gombócot a torkunkban


Stressz is okozhat gombócérzést a torokban. Ez az állapot szerencsére hamar megoldódik, ha például egy vizsga miatt stresszelünk, ám a pszichés szorongás, a depresszió és a krónikus stressz miatt a gombócérzés tartósan megmarad. Traumatikus események is előhozhatják, vagy meglévő panaszok esetén súlyosbíthatják a tüneteket.


Lehet, hogy ilyesmi?

2022. jan. 10. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Aztaaa ez durva.

Ugyanígy vagyok kb 3hete de tényleg szinte teljesen ugyanezek a tünetek.

A torkomban gombóc, a mellkasomban feszítő érzés de úgy hogy muszáj odanyulnom időnként..

Én is érzem néha hogy magasabb a pulzusom is.

Én még nem voltam vizsgálaton remélem hogy minden rendben lesz.

Igazából én voltam pánikbeteg meg elég szorongó is vagyok szval remélem hogy attól van..persze semmiképp sem jó, egyébként szerintem okozhat ilyet a szorongás.

2022. jan. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nem tudom hogy a reflux okozhat-e, de pár hónapja már sok a savam és érzem hogy rendesen mar néha a nyelőcsövem is
2022. jan. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy ott van a szorító/feszítő érzés ahol a kulcscsontom beérkezik, találkozik a szegycsonttal, kicsit feljebb már majdnem ahol a nyakam kezdődik
2022. jan. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
A szívizom állapotát megmutatja de a koszorúerekét nem arra érfestést szoktak alkalmazni. Amit ajánlanék hogy keress fel magánklinikát sajnos az állami orvoslás arról szól hogy minél töbször menj el nem pedig arról hogy meggyógyulj
2022. jan. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy refluxos vagy?
2022. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!