Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy ideje vettem észre hogy...

Egy ideje vettem észre hogy néha egyes szavaknál fordítva írok egy egy szótagot. Persze azonnal észreveszem és javítom is. Pl jelmez helyett jelzem... hypohonder vagyok és figyelgetem is azóta. Más esetleg tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

#Szótag tévesztese
2022. jan. 14. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is van ilyen néha. Nem foglalkozom vele, mert én is rögtön észreveszem és javítom. Nem gondolom, hogy valami bajom lenne :)
2022. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder...bocs..általában nem szokásom javítgatni.
2022. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez mindenkivel előfordul. Én van, hogy angolul írok le szót, pl. azt akarom írni, hogy és, erre and lesz belőle🤣Vagy lehagyok ragokat a szó végéről. Szerintem ez azért lehet, mert gyorsabban gondolkozunk, mint gépelünk és összekeverednek vagy lemaradnak betűk.
2022. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én meg könyvelő vagyok, és mindig sikerül köynvelőt írnom, a gyors gépelés hátránya.
2022. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
diszgráfia?
2022. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kis korban ezt szokták diszgráfiának azonosítani. Azaz nem ezt, mert a diszgráfiás nem veszi észre a hibát, vagy ha érzi is, hogy valami nem stimmel, nem tudja ilyen egyszerűen kijavítani. Gondolom ha fáradtabb vagy vagy stresszesebb, jobban kijönnek ilyen hibák.

Igazából mivel észreveszed és javítod, ezért abszolút semmi probléma nincs vele, igazából a legtöbb emberrel megesik néha ilyesmi, csak van akinél kicsit gyakrabban.


És mivel hipochondernek mondod magad a biztonság kedvéért leírom: Nincsen semmi bajod, mivel észreveszed és kijavítod ezért ez semmiféle betegségnek/problémának nem mondható.

Ha nagyon rágörcsölsz, hogy zavar, egyetlen dolgod van: gyakorolni. Írj kézzel (nem gépelve) szövegeket figyelve arra, hogy helyesen írd. De vélhetően van már egy csomó írás-rutinod szóval valószínűleg nem vagy erre rászoulva.

2022. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ez nem disz, hanem elírás.
2022. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es az más az szimplán csak tipo.


Amiről a kérdező beszél ő nem gyors írás következtében ír így.


5-ös vagyok.


Amiről a kérdező ír azt diszgráfiának nevezik, de önmagában ez így kevés, ha gyerekként nem csinálta, akkor szimplán csak figyelmetlenség, azért gondolom ezt, mert egyből észre is veszi és kijavítja.


De a szótag összecserélésen kívül egyéb tünetei is vannak és az okok is ennél bővebbek. Csak tippként írtam a diszgráfiát, de ennek megállapítása azért nem csak ennyi hogy ha valakit szótagot összecserél.

2022. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8, nem, nem disz. Ebben nincs semmi szótagcsere. Egy szótagon belül írt el két betűt.
2022. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat... elfelejtettem odaírni telefonon van legtöbbször. Gépelésben nem vettem meg észre. Kézzel keveset írok de ott is csak nagyon ritkán fordul elő.

Köszönöm a rengeteg választ egyébként!

2022. jan. 14. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!