Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki covidos volt, milyen és...

Aki covidos volt, milyen és mennyi vitamint vett be? Túladagolni sem szeretném őket.

Figyelt kérdés

2022. jan. 15. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem voltam covidos. Ha megnyugtat és meg tudod venni szedhetsz valami vitamin komplexeket, azokból ha az ajánlott adagot veszed be nem fogod túladagolni. Értelme max. napi 2000NE D-vitaminnak lehet.
2022. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szerezni gránátalmát, akkor az nagyon jó. Egy rakat vitamin van benne, mindenféle egyéb más kíséretében [link]
2022. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Én voltam, c vitaminból az ezresből mehet kb 3-4 naponta, d vitamin is meg cink is nagy dózisban kell ilyenkor
2022. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

C-vitamin: 2000 mg naponta

D-vitamin: 2000 NE naponta


Amúgy nekem ez a mindennapi rutinom, de amikor covidos voltam akkor is így szedtem.

2022. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
C, d, magnezium es kollagent szedtem. Mondjuk en amugyis, nem emeltem az adagon, c-vitaminbol amugyis felesleges orult adagokat szedni. csak megterheled a veseidet vele.
2022. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem leszek népszerű, de covidosan nem szedtem vitamint, amúgy se szedek sose, mert nem hiszek benne. Volt egy jó hosszú idő, amikor szedtem multivitamint, c vitamint, de ugyanúgy megbetegedtem, mint mikor nem szedtem. Semmi, de semmi különbség nem volt a betegségek lefolyása között. Barátom szed mindenféle vitamint, ő is covidos lett. Ő belázasodott napokra 38-39 fokos lázzal, én meg kis torokfájással és köhögéssel megúsztam az egészet. Pár nap alatt lezajlott. Már rég kigyógyultam, ő meg még mindig beteg (másfél hete). Mindketten 2x oltva vagyunk, szóval ebben nincs különbség.
2022. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szedtem, amíg teljesen meg nem gyógyultam:

- 5000 NE D-vitamin (nyáron 2000-et, télen 4000-et szedek naponta)

- 1000 mg C-vitamin, és pluszban gyümölcsök (citrusfélék, kivi)

- 2x200 mg B1, 2x500 mg B3 vitamin

- 100 mg cink

- 300 mg magnézium, NAC (szelén is van az enyémben)

Emellett az éppen aktuális tünetekre való gyógyteákat is ittam, a hurutra néhányszor vettem be propoliszt. Az elején nyers gyömbért is ettem.

Quercetint is ajánlják a cink mellé, de nem tudtam időben beszerezni, viszont ezt be lehet vinni hagymából, almából, citrusfélékből és bogyósokból is.

Lehet, hogy túlzásnak tűnik, de én mindent bevetek, ami szükséges lehet, ha beteg vagyok. Most volt először pozitív tesztem (decemberben), egy kicsit megijedtem, mivel nem tudtam, hogy korábban találkoztam-e ezzel a vírussal, hogy fog rá reagálni a szervezetem. Szerencsére nem voltak súlyos tüneteim, és viszonylag rövid idő alatt meggyógyultam.

2022. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
#6 vitamint akkor kell szedned, hogyha alapjáraton gyengébb immunrendszerrel rendelkezel. Én amikor nem szedtem vitamint, 3 hetente megbetegedtem. Így viszont csak 3-5 havonta kapok el valamit.
2022. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 értem, akkor így más. Én alapjáraton 1-2 évente vagyok beteg, szóval lehet nekem emiatt nem oszt nem szoroz.
2022. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-os vagyok, en is ezert szedem, mert vitaminok nelkul havonta 1x tuti beteg vagyok. Hiaba a kiegyensulyozott etkezes, az immunrendszerem nem valami csodas.

Covidot is csak most kaptam el eloszor (tudtommal) 1 honapja, eddig szerencsesen megusztam.

2022. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!