Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire vagyok menthetetlen?

Mennyire vagyok menthetetlen?

Figyelt kérdés
Tini korom óta nem vetem meg az italt,de alkalomszerű volt. 20évesen elkezdtem a bulikat, alkalom adtán sokat inni. Ezzel még nem volt bajom, de mindig tudtam magamról, hogy a vége rossz lesz. 24 évesen már a napi 1-2 sör rendszeres volt, meg a heti 1-2 nagyobb kocsmázás. Volt egy hosszú kapcsolatom az tönkre ment tavaly októberben. Az is meg még sok más kicsit felgyorsította nálam a dolgot. 27éves vagyok és úgyérzem nem sok van hátra belőlem. Október óta mindennap iszok, de nem laza módon. Reggel felkelek és megiszok 5-6 felest. Ha dolgozni megyek akkor is. Delutan sör, whiskey minden ami van. Minden nap fel liter tömény és sörök minimum. Annyira régen voltam már tiszta, hogy most érdekel mi lesz.. Van ebből kiút? Mennyi időm lehet hátra még így?

2022. jan. 15. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy meddig élhetsz így, nem lehet tudni. Az tény, hogy alkoholista vagy, nagyon sok az, amit iszol. Ezt egyedül nem fogod tudni abbahagyni, már csak az elvonási tünetek miatt sem, akár delirium tremens is kialakulhat. Addiktológia kezelésre lenne szükséges, ez 3 hónapos benn fekvést jelent a pszichiátriai kórház addiktológiai osztályán (pl. Budapesten a Nyírő Gyula). Viszont oda csak úgy vesznek fel, ha bizonyos ideje tiszta vagy, tehát valamilyen ambulás kezelést addig igénybe kéne venned.

Itt vanak a részletes infók:

[link]

2022. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De dolgoznom kell.. Nem tehetem meg, hogy bevonulok honapokra. Jó az amit ajánlottál, értékelem. Egyedül vagyok, nincs családom. Csak magamtól tudok tenni bármit is.

Nem sok jövőm van már azt vágom. Az a gond, hogy már mindig tudok gondolkozni. Túl magas a tolerancia szintem. 1 üveg whiskey után még dolgozni is be tudok állni.

2022. jan. 15. 23:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Megértelek, de egyedül nem fog menni.

[link]

2022. jan. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Aa gyűlést próbáltál már? A covid miatt van sok online is. Leakarsz szokni ?

Fiatal vagy még, birja a szervezet, de előbb utóbb epe hasnyálmirigy problémák lesznek.

Ilyen mennyiségű ital rengeteg pénz. Nincs hobbid, barátok? A kapcsolatod emiatt ment tönkre?

2022. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát azt valoszinu kiprobalom. Le szeretnek szokni, csak felek tole. Egyfajta fajdalom csillapitasnak kezdtem el ennyit inni. Bevalt egy ideig, de ahogy jozanodok elojon a depressziós hangulat. Hobbim volt sok. Testepites sokaig, túra stb.. Minden ilyen egeszsegesebb dolog. Jartam kick boxra is. Aztan lecsusztam es nem birtam folytatni semmit. A tartalekaim elittam, a barataim nagyresze eltunt. 1-2 maradt, akik olyanok mint én.

A kapcsolatom nem az ital tette tonkre. Annyit ittam mint ő kb.. Egyszerűen csak változást akart,amibe nem férek bele. Aztán tobbe nem is allt velem szoba. Valtozast onmagan, es az eleteben.

2022. jan. 17. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:

En azt tanácsolom mindenképpen próbálj ki egy online gyűlést. Csak hallgass bele. Ha személyesen nem is mernél elmenni.

Ugy tűnik sok nindennel foglalkoztál, próbálj lassan cissza térni 1hez. Ne ess kétségbe vagy ne legyél csalódott ha nem úgy megy mint régen. Apránként fog menni.

Felkeresnek a helyedben addiktológust is. Elég nagy mennyiségű italt iszol, könnyen lehet hogy nem fog menni csak úgy hogy egyik napról a másikra nem iszol egy kortyot sem. Csak orvosi segítséggel.

Probalhatod csökkenteni is az adagot.

Illetve ha már tiszta vagy, nagyon fontos hogy az időddel enerfiáddal csinálni kell valamit. A délutánjaidat estédet másképp kell szervezned, hogy ne a beröfzült rossz szokás legyen.

2022. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát mindent megfogok próbálni, mert ma már vezetés oktatásra is 1 liter bor, meg 2 feles utan mentem. Utana meg rogton kocsma. Most is ott vagyok.
2022. jan. 19. 20:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Teljesen megváltoztam. Olyanokat csinálok, amiket korábban soha. Egyejszakas kalandok, prostik, meg szinte minden csajra rámozdulás. Mintha más ember lennék.. Aztán amikor próbálok magam lenni, már azt veszem észre hogy ittam
2022. jan. 19. 20:02
 9/12 A kérdező kommentje:
Melókat meg ész nélkül vállalom, hogy ezekre legyen pénzem. Nappalból éjszaka, éjszakából nappal. Mindenféle meló folyamat
2022. jan. 19. 20:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ezen már tényleg csak az addiktológia segíthet. Lehet, hogy nem is ártana a 3 hónap kiszakadás a külvilágból, a viselt dolgaidból.
2022. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!