Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Túlkezelt pajzsmirigy esetében...

Túlkezelt pajzsmirigy esetében mikor ürül ki a szervezetből a felesleges hormon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hashimoto pm alulműködésre Letrox 125ug-t szedtem évekig, de kb 1 éve az orvosom megemelete az adagot (heti 2x plusz fél szemmel 5 TSH miatt), azóta szó szerint marék számra hullik a hajam, már a felét elveszítettem. Az orvos fogamzásgátlót is felírt hajhullásra (Cypromix), de semmi javulás. Kb 1 hónapja az eddigi 3,3-ról a TSH 0,4-re lement, erre a doki csökkentette a Letroxot az eredeti heti 125ug-ra. Valaki el tudná magyarázni, hogy konkrétan mi váltja ki a hajhullást? Milyen metabolizmus megy végbe és hogy szüntethető meg ez a rémálom? Azon gondolkodom, h abbahagyomaz összes hormongyógyszert, mert nem segítenek, az orvosok meg legyintenek... Köszönöm előre is!

2022. jan. 16. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

A hajhullas az alulműködes tünete. Nekem is hashimotom van.


Amúgy a 0.4-es tsh meg nem kóros!

2022. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és Neked nem hullik a Letrox mellett? Én 2006 óta kezelés alatt állok, a hajam mindig hullott, de nem ennyire...nem értem az egészet és nagyon hálás lennék, ha valaki el tudná magyarazni, hogy miért van ez gyógyszer mellett.
2022. jan. 16. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Én L-thyroxint szedek, szinten 125 microgrammot. Kb 20 éve. Amint sikerült normalizalni a hormonszintet, par heten belül megszűnt a hsjhullás, fáradság, verszegenyseg és egyeb tünetek.
2022. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem merült fel, de simán lehet, hogy gyógyszert kell váltanom. Utána kérdezek az endokrinológusomnál.
2022. jan. 17. 05:18
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem vitamin pótlás segített, de egyébként az összes doki eddig beleszrt, hogy a fél hajam kihullott és nagyon durván.

Én 75-t szedek magamtól, mert ebbe is belszrnak. Nézem az eredményemet és úgy alakítom.

Ir meg pco/s nincs?


Fogamzásgátlót felejtsd el, sose szedj, durván kicsinál és a problémát elfedi, nem megoldja. Olyan orvoshoz ne járj, aki ezt adja kezelésként.

2022. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, az nincs. Biztos hogy a pm gyógyszer nincs jól beállítva, az okozza a tüneteket. Ma megyek egy másik endokrinológushoz, kíváncsi vagyok mit mond többek között a fogamzásgátlóra.
2022. jan. 26. 05:53
 7/8 A kérdező kommentje:

A gyanúm beigazolódott, a pajzsmirigyem túl lett kezelve és bár papír forma szerint benne van a referencia tartomanyban, nekem túl sok volt a gyógyszer. Az állapotom folyamatosan javul,mióta csökkentettem az adagon, most tovább csökkentettük a meglevő dózison.

Egy 20 evesnek is más a TSH szükséglete és egy 40 vagy 70 évesnek is, nem lehet mindenkit a referencia tartomanyhoz viszonyítani es egy kalap alá venni.

2022. jan. 30. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:
én abba hagytam azL.Thyroxin szedését! teljesen szétb@ccta az agyam,totál memória problémáim voltak miatta! még a dokit is "kirúgtam" aki kiírta! ja igen! 50-es ff.
2023. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!