Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér műtétet fizeti -e a tb?

Aranyér műtétet fizeti -e a tb?

Figyelt kérdés
Magánklinikán akarom megműtetni magam. Fizeti a tb vagy nem? Vagy esetleg csak egy részét?

2022. jan. 17. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magànklínikàn te fizeted.
2022. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Államiban ingyenes.

Magánban fizetős. Ha van magánbiztosításod, amit az adott klinikán elfogadnak, akkor az fedezheti.

2022. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Sajnos csak rendes tb-m van. Esetleg valaki tudja kb. mennyibe kerűl manapság egy ilyen műtét?
2022. jan. 17. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt csak a sebész tudja megmondani egy vizsgálat után. Az biztos, hogy 300.000 Ft feletti összegről beszélünk.
2022. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Külső aranyér műtétem volt októberben elején, természetesen magán praxisban intéztem, mert államilag a leghamarabbi időpont a vizsgálatra(!) november vége lett volna. Két elég súlyos, trombotizált állapotban lévő aranyeret távolítottak el sebészi úton - 25.000 Ft-ot fizettem + a felírt krém, Detralex és steril kötszer szerű géz lapok össz. 6.000 Ft-ba kerültek. A beavatkozás vizsgálattal együtt 20 percet vett igénybe.
2022. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, annyi kiegészítés: 3 magánrendelővel vettem fel a kapcsolatot, akiknél a mihamarabbi időpontot próbáltam szerezni, az árak egyébként mindenhol így alakultak nagyjából 5-7.000/ vizsgálat + 15-20.000/ beavatkozás (sebészi).
2022. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ! Gerincbe adott érzéstelenítés volt?
2022. jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös ismét.

Gerincbe? Ugyan már, altatásba kéne nem??!!!

Ez egy ambuláns beavatkozás, helyi érzéstelenítő injekció és 2 perc múlva semmit sem érez a páciens. Kisműtétnek is a kicsi...Mire az érzéstelenítő elkezdett kimenni, már hazafele vezettem. Bár, az tény, mikor elmúlt a hatása, a kátyúkat jobban igyekeztem kikerülni :)

2022. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve annyival kiegészíteném- esetemben a műtét utáni erős fájdalom fele akkora sem volt mint előtte a hetekig tartó folyamatos kínszenvedés... Ha ezt előre tudom, érzéstelenítő nélkül is csinálhatták volna...A gyógyulás pedig nagyon gyors. Ahogy az orvos előre jelezte úgy volt gyakorlatban is: 1-2 napig sajog és gézlapot igényel a pár csepp vér miatt, egy hétig érdemes kerülni a nagy erőkifejtést és a hasprést+ esetemben a nehéz súlyokat. De úgy is érzi az ember mi sok, aztán kb 10 nap után voltam először futni a szokásos reggeli 5 kilóméteremen mivel nem volt fájdalom vagy húzódó érzés másnap már edzőtermi súlyzós edzés is megvolt.
2022. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy érzem erőt adtak ahhoz hogy mihamarabb elkezdjem a műtétre való jelentkezést.
2022. jan. 21. 05:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!