Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak, ha covid-os...

Mit csináljak, ha covid-os vagyok?

Figyelt kérdés

Van 3 pfizer oltásom, 44 éves vagyok. Ötödik napja vagyok fertőzött, eddig picit gyenge voltam, tegnap óta már köhögök is. Érdeklődnék hasonló cipőben járóktól, hogy ők mit kaptak, meddig tartott, milyen tüneteik voltak, stb. Ma felhívom a háziorvosom.

Hülyeségekkel, kötekedéssel légyszi ne gyertek. Köszi :)



2022. jan. 19. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
34 vagyok, novemberben voltam beteg, 2 oltás után 4 napig erősen folyt az orrom, konkrétan ömlött, és lázam volt. Nem kaptam semmit rá.
2022. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem ..a háziorvosom javaslatára bevettem 3 napon át napi 500mg AZI sandoz nevű antibiotikumot. Tartalékba még 3 adagot is kellett vennem,de azt csaka kkor vehettem volna be ha rosszabra fordulna az állapotom..


És nem közvetlen covid miatt írta fel,,hanem azért ha esetlegesen másodlagos tüdőgyulladásba csapna át a vírusfertőzés, pl egy légúti felül fertőzödés/tüdőgyulladás is elkezdődne ,akkor már azt az alapjaiban fojtsa el!

10 napot voltam karanténban,semmi komoly tünet nem volt,krákogás rekedtség,orrfolyás és orrdugulás.

2022. jan. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Javit: nem 3 ,hanem 1 adagot kellet vennem ..azaz 3x 500mg
2022. jan. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 napja voltam tünetes, amikor a háziorvossal egyeztettem. Teszteltek- pozitív voltam. Vérhigító injekciót írt fel... Bevett gyakorlat.. Természetesen nem adtam be, nevetséges! Egy hétig tartott nagyjából a gyengeség és a köhögés visszamaradt még egy hetet. Ez egy vírus, gyógyszer nincs. A másodlagos bakteriális megbetegedésekre van csak kezelés, viszont előre beszedni antibiotikumot stb.. Nem tartom jó gyakorlatnak..
2022. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A vérhigítót érdemes adni, ugyanis koronavírus fertőzéstől megnő az esélye a trombózis kialakulásának. Semmi bajod nem lesz tőle ha beadod.
2022. jan. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A vérhigító felírásakor ellenőrizték van-e esetleg bármilyen problémám aminél mondjuk nem lenne ajánlatos? Telefonon diagnosztizált, előtte 5 éve nem találkoztunk...


Erősen eltolja a vérzékenység irányába az alvadás/ vérzékenység egyensúlyát (fibrin-rög oldó képesség+++) Pl. Egy diagnosztizálatlan alvadási zavarral szétszúrom magam vérhigítóval, egy belső vérzés befigyelhet, de az is lehet a szememtől a seggemig vérezni fog minden.

2022. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!