Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony vérnyomás emelésére...

Alacsony vérnyomás emelésére is létezik gyógyszer vagy csak a csökkentésére?

Figyelt kérdés

alapból is alacsony, nagyrészt 100/80, de sokszor leesik 80/50 - 70/50 ilyesmire na meg evés után még sokkal jobban is és eszméletlenség lesz belőle.


de elintézik annyival h örüljek h nem magas.


Létezik egyáltalán bármi emelő vagy tényleg semmi?



2022. jan. 22. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha elkezdesz sportolni, akkor beáll optimális értékre és még csak mérgezni sem kell amgad gyógyszerekkel.
2022. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Koffein
2022. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Nekem ettől alacsonyabb. Az orvos annyit mond rá, igyak kávét és kész.
2022. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az nagyon jó. és akkor az is teljesen oké h leesik a fene tudja hova és eszméletlen leszek?

(és sportolok rendszeresen, azaz naponta, kivéve amikor eszméletlenség miatt nem tudok elmenni ...)


eddig azt olvastam h hormongyógyszerekkel be lehet állítani csak elég komplex a dolog és nem veszélytelen.

senkinek se volt még ilyen tapasztalata?

2022. jan. 22. 16:38
 5/10 A kérdező kommentje:

3

az mennyi pontosan? én azt s etuidom h mennyire esik le, amikor eldobom magam, csak annyit mondtak egyszer a mentők h durván alacsony és kész, de sose tudtam meg az értéket. most meg már minek is hívjanak ...

mindenesetre ha alapból 80/50 pl és azért akkor már szarul vagyok, akkor mennyi lehet amikor KO jön?

2022. jan. 22. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem ilyen 90/65 körül szokott lenni mindig mikor mérem. Bár én nem vagyok szarul. Én is sportolok rendszeresen, de nekem akkor is ennyi. Az orvosok mindig csodálkoznak, hogyhogy élek. De azt mondják ez nem jár veszéllyel, mint a magas vérnyomás. És azzal zárják, hogy igyak kávét.
2022. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

áhh, most olvasom h azért van ennek gyógyszeres megoldása, csak elég veszélyes, ezért nem szeretik alkalmazni.

na de érted, én pl 80-asnál már szenvedek, gyenge vagyok és fáj a fejem. na aztán ha ez még esik, akkor felállni se tudok, aztán meg eszméletlen is leszek. hol lehet akkor ez? 50/20?


szóval azért ez nem csak kis kávé és sportolás kérdése ...


na kíváncsi vagyok h komolyabb helyen mit mondanak majd erre, mert ez így tarthatatlan.

2022. jan. 22. 17:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Hova tervezel menni ezzel? Majd megírod ide, ha jutottál valamire? Én is kíváncsi vagyok.
2022. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
endokrinológia (állítólag adrenalin-alapú gyógyszerekkel lehet emelni, csak veszélyes játék)
2022. jan. 22. 18:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nincs, apám alacsony vérnyomásos volt, a vége felé (idős korában) már rengeteg kávét megivott pont ezért.
2022. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!