Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz, hogy csökkenteni kell,...

Igaz, hogy csökkenteni kell, kánikulában a vérnyomás-csökkenő gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Szív és magas-vérnyomás betegségre szedek gyógyszert. Egy kardiológustól hallottam, nagy melegben felére kell csökkenteni a napi adagot. Várom a hozzászólásaitokat, esetleg orvosi véleményeket.

#Vérnyomás-csökkentő gyógyszerek #csökkentése.
2018. aug. 10. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Van akinek igen, nekem például sokszor délutánra nagyon leesik a vérnyomásom, ezért csak a reggeli gyógyszert veszem be. Mérni kell rendszeresen napi 3szor és írd fel az értékeket, ha neked is nagyon alacsony melegben, akkor beszélj a háziorvosoddal.
2018. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, de nem önkényesen! Mérd meg naponta 3x-4x, és ha NAGYON alacsony, csak akkor csökkentsd, de beszéld meg az orvossal.
2018. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Talán konzultálj szakorvossal.

A vérnoymáscökkentő nem játék. A legtöbb haláleset a hajnali órákban következik be, pontosan amiatt, amit az első irt: az estit nem veszi be. De a tabletta csak 12 órát hat, ezért hajnalban az egekben lesz a vérnyomása, és álmában meghal.

Szóval a hülyeségek olvasgatása helyett inkább az orvosod kérdezd, ha nem tudod, hogyan kell szedned a gyógyszered.

2018. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves 3as, orvossal megbeszélve nem veszem be és kérdezőnek is azt írtam, hogy beszélje meg az orvosával.

Soha nem megy fel reggel olyan magasra, hogy baj legyen.

2018. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!