Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel milyen az elet?

Figyelt kérdés

Nem biztos meg, hogy ez a bajom, de mindent osszevetve, amit elolvastam, nem tartom kizartnak, hogy ez lehet a bajaim hattereben. 2 het mulva megyek vervetelre, ahol celzottan ezt nezik majd.

A tuneteim: szaraz bor, lehangoltsag, szorongas, libido csokkenese es az utobbi idoben jelentosen meghiztam, pedig nem valtoztattam semmit a kajan, a fogyas pedig nem vagy alig megy.

Igazabol a szorongas miatt fordultam pszichologushoz, aki azt tanacsolta, hogy nezessem meg ezt is, amellett, hogy elkezdjuk a terapiat.

Az volna a kerdesem, hogy akinek erre kell gyogyszert szednie, annak milyen az elet mellette? :) van e dieta, amit tartani kell? Aki esetleg hizott, annak sikerult a gyogyszer mellett a fogyas?


2022. jan. 22. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beallítják a gyogyszert, utana normalizalódik egy csomó minden. Hiszen annyi hormonpótlas lesz, amennyit egy egeszseges pm magatól megtermel. Lehetch ez beetelik par hónapba, de türelmesen ki kell varni.
2022. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hét alatt normalizálódott.

Igaz 4-ről vitte le 2,5re.

2022. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam semmi extra dolog nincs. Annyi, hogy éhgyomorra reggel be kell vennem egy pici tabletta felét, utána fél óráig nem ehetek. Ezt kell egyedül belekalkulálni. Amikor beállt a TSH, akkor semmi plusz nélkül lefogytam 110kg-ról 81 kilóra. 180 cm magas férfi vagyok.
2022. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 Vagyok: Még annyit hogy már van egy ideje syntroxine nevű zselatin gyógyszer is rá.

Ezt a nap folyamán bármikor be veheted,nem muszáj éhgyomor hozzá.

Előtte euthyroxal kísérleteztek de az csak rontott a helyzeten..

2022. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. Pedig ugyanaz a hatóanyaga - levotiroxin - mint az összes többi alulm.gyogyszernek. szintetikus pm hormon.
2022. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért írják fel pl. a Letroxot, mert az az olcsóbb. 100 szem kb. 160 forint és nekem kitart 200 napig. Ha jól tudom, hogy törvény is van rá, hogy az olcsóbbat kell felírni. Emlékszem, hogy mennyire aggódva mentem a patikába először kiváltani a gyógyszert, amikor az orvos közölte a vizsgálatok után diagnózist, azaz a pajzsmirigy alulműködést. Persze rögtön megjegyezte, hogy van rá gyógyszer, igaz nem olcsó, de talán megbírja a családi költségvetés. Na meg gondolom a zselés tablettát nem lehet felezni, ha jól sejtem, akkor 37.5ug-os verzióban pedig nincs.
2022. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Az L-thyroxin is kb ugyanennyi....
2022. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat! Igazabol csak egy felelmem van, hogyha valoban ez a baj, megpedig hogy a gyogyszer miatt esetleg meg jobban hizni fogok :(
2022. jan. 23. 09:40
 9/10 anonim ***** válasza:

8. Dehogyis! Ezt honnan szedted?? Leírtam az 1-ben a lenyeget!


Ha nem kezelteted, akkor hízol!


A gyógyszer pótolja a hormont, tehát a szervezeted működese normalizálódik! Ettől szepen megindul a fogyas is.

2022. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az alulműködéstől lehet hízni. Mióta szedem a Letroxot, nem hízom. Pedig szeretek enni.
2022. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!