Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 18 éves vagyok és nyom a...

18 éves vagyok és nyom a mellkasom?

Figyelt kérdés

Talán már pár ember innen látta az előző posztomat még amit decemberben raktam ki.

Szóval 18 éves fiú vagyok, akinek már 1-2 éve rendszeresen (minden nap) fáj a mellkasa, ami egy ilyen nehéz érzés, ilyen kellemetlen nyomó érzés. Valamikor ez csak egy igen elenyésző (2-3/10) fájdalom, de sokszor egy nagyon kellemetlen (8-9/10) nyomó érzés tör rám egyik pillanatról a másikra. Ez legtöbbször este szokott előjönni amikor már fekszek az ágyba és telefonozok. El se múlik amég nem alszok el, viszont hullámzik a fájdalom (elmúlni viszont nem múlik el olyankor) reggelre kvázi tünetmentes vagyok mindig, bár volt olyan egyszer még decemberben hogy úgy elkezdett nyomni hogy másnap még egész nap hullámzott.

Tudom, sok a kérdés. Megpróbálok sok mindent tisztázni:

Nincs ezen kívül más tünetem. Nem szédülök, nem izzadok, nem fájnak a karjaim, semmi.

Voltam orvosnál. A háziorvos szívzörejt hallott, továbbított engem kardiológiára. Ott megvizsgáltak, csináltak EKG-t, az nyilván jó lett, aztán egy szívultrahangot is, nézte pár percig és aztmondta nincs semmi bajom, és pszichológust ajánlott nekem, mert még a vizsgálat közben is pánikrohamot kaptam, és 120-as pulzussal vizsgálta a szivemet. Igen, itt máris jön a következő téma, hogy én pánikbeteg vagyok, szorongok mint állat minden helyzet miatt, még ha egy pizzát kell megrendeljek telefonon felszökik a pulzusom és érzem a nyakamba ahogy ver. Szóval tényleg nagyon fogékony vagyok a mentális problémákra. De ez a mellkasi szorongás érzés nem akkor jön sose amikor én félek/izgulok/pánikolok. Úgy érzem nem függ össze. Az interneten én már nagyjából minden szívbetegséget ismerek. Mivel jó az angoltudásom, angol oldalakon keresek rá, és találtam sajnos egyet, ami veleszületett baj, és ettől félek azóta. Ezek a koszorúér anomáliák (Coronary Artery Anomaly) ami ritka, és az EKG és a szívultrahang(rosszabbik esetben) nem látja azt. És életveszélyes, ez az egyik ok amiért a fiatalok sport közben összeesnek és meghalnak. És teljesen ezt beszéltem már bele magamba, félek ettől nagyon. (A többi szívbetegséget azért zártam ki mert azt látta volna a kardiológus, ez az egy betegség az amit talán nem láthatott)

Úgyhogy szerintetek mi lehet? Egyébként most is szorít már ahogy ezt leírtam, bevonzottam valszeg :D



2022. jan. 24. 13:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy most Coviddal fekszek otthon, de ez nem nagyon számít most mert ezek a tünetek már évekre vezethetőek vissza.
2022. jan. 24. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Öcsém, te hasonló vagy, mint én:D Én is angolul bogarászok hasonló dolgokat. Csak jól kiosztottak miatta xd sztem ne parázz, megmondták, hogy nincs szívbetegséget, próbáld lazábban venni az életet. Szereted az alkoholt?
2022. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ami még nagyon fura. Egyetlen egy dolog teszi rosszabbá ezt a mellkasi nyomást. Se az edzés, se a mozgás se semmi. Csak a maszti.
2022. jan. 24. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Szóval nem csak pánikbeteg vagy, hanem hipochonder is... Pánikbeteg vagy és szorongsz, ezért nyom/fáj a mellkasod. Fordulj pszichológushoz.
2022. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha masztizom akkor jobban megfájdul, akkor elkezd nyomni brutálisan, volt hogy ez hozta ki egyszer. De az edzés a futás stb az sose hozza ki.
2022. jan. 24. 13:48
 6/8 A kérdező kommentje:

2. hát pont ezaz hogy nem tudom hogy nincs-e szívbetegségem, mert egy ekg meg egy ultrahang nem zár ki csomó dolgot.

Szeretem az alkoholt szoktunk is inni. Néha túl sokszor :D

2022. jan. 24. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:

17 vagyok és ugyan ez 2-3 évvel ezelőtt azt mondták hogy túl súlyos vagyok, utana azt mondtak szív ritmus zavar, le adtam 23 kilót edzeni jarok és most 63 kiló vagyok (170cm), utána azt mondták ki nőttem a szív ritmus zavart és be képzelem magamnak, na de később még mondták hogy a sok stressz a tanulás, edzés stb. Én egyáltalán nem vagyok stresszes pedig, nem izgatom magam túl semmin, nekem hokinal nincs ez az érzés csak alvas előtt és sex után meg néha meg bűntudatom is van. Az egyik orvos még szív erősítő tablettát is írt ki nekem de 1 hétig szedtem és be mondták hogy semmi szükségem rá!


Magamat nem gondolom pánik betegnek, nekem elfogadott tény hogy egyszer el kel menni A hosszú útra.

Pszichológust nekem is ajánlották nem mentem nem gondoltam szükségesnek.


Általában nekem a friss levegő szokott segíteni, hajnalba szoktam érezni (Általában végig nyitva az ablak a friss levegő miatt) olyankor ha nagyon zavart ki mentem a levegőre nekem segített.


Ki hagytam hogy néha játék közben is rám jön ez a nyomó, fájó érzés mintha kicsit úgy mond légszomjam is lenne. Olyankor próbálom magam le foglalni valami mással, edzés nekem be is vált és csökkent is a gyakoriság.

De mióta sérülés miatt nem voltam 2 hónapja újra elő jött a semmiből és minden napos lett.


Kérdésedre válaszolva: én se tudom, de nem vagy egyedül! 😀

2022. febr. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is hasonló sőt ugyan ilyen problémáim voltak és vannak is hogy nehezen kapok levegőt fáj a mellkasom a hátam pedig az összes vizsgálatot megcsinálták nekem is amit neked egy évvel ezelőtt én például azzal paráztattam magam hogy ezek elévült leletek és most már biztos valami bajom van. De ha elfeledkezik róla egy kis időre akkor nem fáj de egyébként nekem is végig kísérik a napomat. Annyiban más hogy időszakos hogy éppen mitől félek ezért mindig az fáj vagy az a rossz :) Van az az érzés amikor még az orvosnak sem hiszed el hogy nincsen semmi bajod. De én is igyekszem megtanulni hogy ez lelki dolog egy pszichológussal szerintem beszélj ne pszichiáterhez menjél mert azon kívül hogy gyógyszert ír nem fog segíteni. Én ahhoz keztem el járni elkezdtem szedni a gyógyszerek egyrészét de azon kívül hogy tömöd magadba a sok mérget ami elnyomja a tüneteket csak még rosszabb lesz az egész lelkileg. Ha gondolod és beszélgetni szeretnél írj privàtban! :)


20/F

2022. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!