Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vérnyomásértéknél...

Milyen vérnyomásértéknél kezdi elveszteni az ember az eszméletét?

Figyelt kérdés
80/60 - 70/50 ? ez még határeset az én megtapasztalásom szerint, de mégis kb milyen értéknél következik be eszméletvesztés?

2022. jan. 24. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban volt egyszer 40-es pulzus mellett 41-es vérnyomásom. Nem ájultam el, de bekerültem a sürgősségire. Később kiderült hogy szívritmuszavarom is van.


Ha jól emlékszem a vesémmel volt valami, és az okozta ezeket az értékeket.

2022. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mármint a felső érték 41? azért az durva ...
2022. jan. 25. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Persze ha lehetett hinni a vérnyomásmérőnek.


Kb 8 éves lehettem, hajnalban kimentem inni egy pohár vizet, mikor hirtelen az ájulás kerülgetett, gyorsan leültem és anyámnak kiabáltam hogy "Segítség, Anyu segíts" ő mérte meg a vérnyomásomat, és akkor láttam a kijelzőn hogy pulzus 40 vérnyomás 41. Gyorsan hívta a mentőket.


Utólag mondta hogy amúgy is látta hogy baj van, mert szó szerint fal fehér voltam.

2022. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az nagyon durva azért. na igen, a falfehérséget gondolom ...

hát nem tudom, nekem az 50/30-as értékre azt mondták h elvileg már akkor eszméletlen valaki, de ezek szerint nem annyira biztos.


és kiderül h végül is mi okozta?

2022. jan. 25. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem hogy a vesémmel volt valami. De nem vagyok benne teljesen biztos.
2022. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát az lehet. a vese termel hormonokat, amik befolyásolják.

na de és sikerült rendbe tenni? szedsz rá valamit?


mert nekem általában is alacsony, de evés után éeesik 70/50 körülire és megkattanok már, olyan gyenge vagyok, jó lenne vmi megoldás már.

2022. jan. 25. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez már 22éve volt, akkor lehet hogy egy darabig még kellett szednem rá valamit, de most nem szedek semmilyen gyógyszert.
2022. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

értem. huh akkor ez így érdekes.

okés köszi!

2022. jan. 25. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!