Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ingadozó pulzus, stb. Mi...

Ingadozó pulzus, stb. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán 2 hónapja kezdődött mikor a párom covidos lett. Nekem fura tüneteim voltak de azt mondták a családtagjaim hogy behalucinálom Őket (szerintem átestem rajta csak kevés tünettel), nem teszteltem hanem itthon maradtam. Egyszer csak elég jól megszédültem. Utána talán ilyen hirtelen pulzus kiugrások jelentkeztek, időnként szédülés. Mértem a vérnyomásom, 135/85/85 körül mozogtak az értékek. Sajnos a munkahelyem miatt utána meg kaptam az oltást is, egy adag sinopharmot. Utána picit magasabb volt megint a vérnyomásom, elkezdett fájni hol az egyik hol a másik lábam. Időnként ilyen lábból kiinduló rossz érzést éreztem, ami után nagyon megijjedtem és lehet attól de jól felment a pulzusom is(nem tudom mennyi, csak éreztem a nyakamon meg a mellkasomban). Most picit bedugult az orrom illetve fájt a torkom és köhögök. Nyugalmi helyzetben 80-90 között mozog a pulzosom, de amint felállok 120(volt hogy 135 is). Minimális megerőltetéstől felmegy nagyon, sőt az előbb a megerőltetés után kb 5perccel szökött fel borzalmasan. Ez előtt aktív életet éltem, mióta volt ez a covidos dolog (folyamatosan parázok a tüneteimtől) inkább csak fekszem itthon, munkahelyen is ülőmunkát végzek). Nem tudom lehet e köze hozzá, de amióta volt ez a covidos dolog a párommal időnként bedugul hirtelen az orrom.


Bementem a sürgősségire, mikor nagyon felment a pulzosom. Néztek vérképet, EKG-t.

Egyik este lefekés előtt pl 60-ra ment le a pulzosom, előtte ébren meg pl 70 volt. Amúgy most is ahogy ülök 90 körül mozog most. Többször érzem, hogy izzadnak a kezeim lábaim, ettől fáznak is.


Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de sajnos nagyon rettegek, hogy valami komoly bajom van. Állandóan a pulzosomat nézem a nyakamon lassan már 2-3 hónapja, állandóan mérem a vérnyomásom. Rettegek, hogy mi lehet ez. :(


Valaki tudna erre valamit mondani, mi a fene lehet?


24 éves vagyok. F

Köszönöm előre is


2022. jan. 26. 10:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy nem biztos, hogy az ijjedségtől szökik fel a pulzosom, mikor picit megszédültem vagy ez a lábból kiinduló rossz érzés. Lehet, hogy fordítva, ebben nem vagyok biztos.
2022. jan. 26. 10:18
 2/13 A kérdező kommentje:
Még egy valami, bocsánat kicsit összeszedetlen vagyok. Miután elszédültem és megijjedtem másnapra vörösek lettek a szemeim, ami azóta is tart.
2022. jan. 26. 10:19
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de kinek nem ingadozik a pulzusa? Nyugalmi állapotban a 60 teljesen normális, ha már felállsz és mozogsz, talán kicsit "megerölteted" magad + még van benned egy konstans pánik is a magas pulzusod miatt, persze, hogy felfog menni.
2022. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Alapból 80-90. Csak egyszer kétszer láttam félálomban rajtam volt a pulzoximéter és azon láttam, hogy 60-at mutat. Előtte lefekés előtt(álmos voltam) 70 volt. Ez a lábból kiinduló rossz érzés, ilyesmik mind lehetnek pánikbetegségek?
2022. jan. 26. 10:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Na meg ha stresszelsz is folyamat emiatt, már attól is produkálhatsz rengeteg tünetet. Lehet, hogy a szüleidnek igaza van, és hipochondriád van. Most szeretném azt állítani, hogy beképzeled magadnak, és nem vagy beteg, csak hipochonder vagy, úgyhogy ennek tudatában gondolj vissza, volt más betegség is, amit szerinted bebeszéltél magadnak?
2022. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80-90 teljesen normálsian hangzik. Ha alszol, akkor lemegy.
2022. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Volt igen, de ennyire durva dolgokat hogyan tudok bebeszélni magamnak? Mondjuk 2-3 hónapja minden egyes percben ezen kattogok. :(
2022. jan. 26. 10:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, ne aggódj. Én is bebeszéltem magamnak minden betegséget, bár én csak tinédzser koromban, de a testvérem most 30+ és még mindig beképzel magának betegségeket, olyannyira néha, hogy valóban tüneteket produkál. Keress fel egy szakembert, magyarázd el neki a problémád, és segíteni fog.
2022. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És amikor állok mondjuk 3 percig akkor mennyinek kellene, hogy legyen?
2022. jan. 26. 10:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt így én nem tudom megmondani, de túlságosan túlgondolod a dolgokat. Ez attól függ, hogy mennyire vagy sportos. Egy tour de france versenyzőnek a szívverés nyugalmi állapotban lehet 40 alatt is, akkor gondolom neki nem éri el a 100-at sem. Most azért nem szeretnék "betippelni" egy számot, mert ha neked nincs a közelében, akkor egyből bepánikolsz, és felmegy a pulzusod, amitől persze mégjobban bepánikolsz, és ez egy ördögi kör.
2022. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!