Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki volt már rákos vagy egy...

Aki volt már rákos vagy egy hozzátartozója, aki volt, mit érzett, hogy derült ki végül a baj ?

Figyelt kérdés

3 éve érzem h valami nincs rendben velem. Fáradság égő érzés a kis medencében, szúrás az izmokban, nyirokcsomókban, levertség, emésztési gondok és ez a húszas éveim végén, tehát szinte biztos voltam benne, hogy ez nem normális.


Háziorvosnál kezdtem a gyomortáji fájdalommal. Voltam vérvételen, többször, magánban is, vizeleten, később kismedence ultrahangon, pajzsmirigy vizsgálaton, endokrinológusnál, szív ultrahangon, urulogusnal, bőrgyógyászaton, szemészeten, néztek máj funkciót, amilázt, lipázt, hormonokat, vesét, májat, mindent. Gyanakodtak túl sok savra, húgyúti fertőzésre, hasnyálmirigy gyulladásra, prosztatagyulladásra, de semmi. Az égő érzés a gyomromban és egy kitüntetett ponton a fájdalom csak nem szűnt meg. A sok vizsgálat eredménye az autoimmun pajzsmirigy alulműködésen kívül minden negatív volt.


A fájdalom viszont csak egyre rosszabb lett, csomót érzek a gyomromnál és a jobb hát oldalamon a máj környéken, de nem tapintásra, hanem belső érzésre, mellette vizelet és ondó ürítési gondjaim vannak. Egyszerűen nem hittem el, hogy nincs semmi bajom, pedig nem vagyok hipohonder. Minden áron utána akartam járni, mert az orvosoknak semmi ötletük nem volt és már nekem sem.. Egészen mostanáig.


Egy kósza anyajegyről kiderült hogy melanóma és lehet, hogy már áttétes. Egyelőre várok a viszgálatokra, eredményekre.


Arra vagyok kiváncsi, hogy aki volt már rákos, érezte, hogy baj van? Hasonló tüneteket, fájdalmakat érzett mint én ?

Most tudtam meg azt is, hogy az ultrahang csak az 1 cm- nél nagyobb daganatot mutatja ki, de a pár mm is veszélyes.


Bosszant a dolog, mert ha 3 éve tart akkor sok esély nincs és egy ilyen figyelmetlenség miatt.. legfeljebb verhetem a fejem a falba, hogy nem voltam elég okos. Szörnyű belegondolni, hogy mennyi pénzt és időt áldoztam a semmire, miközben ott lapult egy nyomorult anyajegy…



2022. jan. 26. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Az emésztési gondjaidnak és egyéb panaszoknak semmi köze az anyajegyedhez.

Nálunk volt a családban, ismerősök között is daganat. Konkrét panaszaik, tüneteik voltak, pl. hirtelen fogyás, csomó konkrét érzése, kitapintása, torokban, mellben, petefészeknél. Vagy az éves rutin szűrés eredménye lett pozitív.

Remélem, nem lesz semmi bajod. Jobbulást!

2022. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyelőre ne gondolj arra, hogy áttétes vagy sem. A melanoma 99%-ban gyógyítható. Édesanyám 23 éve áttétes melanomás volt, fél év alatt elvitte. Ezért mondom azt, hogy ha te áttétes lennél, már régen távoztál volna sajnos. Anyukámnak nem voltak fájdalmai, csak két nyirokcsomója volt borsó nagyságú, mire hazaértünk a nyaralásból 2 hét után, mogyoró nagyságú lett. De ez régen volt! Sokkal jobban tudják gyógyítani a rákos megbetegedéseket manapság. Tudom hogy szörnyen érezheted magad, de ne éld bele magad a rosszba. Hidd el ha olyan szörny lenne a helyzet, már raktak volna be a PET CT-be, sürgősségi vizsgálatok várnának.
2022. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukámnak volt daganata. Vastagbèl. Mire fàjt késő volt. Ne gondolj a legrosszabbra, tedd amit mondanak, haladj a kezelés felé. És ne add fel. Kitartást, és jó egèszsèget kívánok neked.
2022. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nem tudom ki pontozott le titeket, de nekem nagyon jól esett minden válasz!


A hozzátartozóitokat pedig nagyon sajnálom, kicsit rávilágított, hogy nem csak én létezem és össze is szedem magam méltósággal, amennyire csak lehet.

2022. jan. 26. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a felfogásom hogy csak akkor idegeskedjek ha megtörtént a baj, előre minek, csak magamat idegesítem vele. Én sem vagyok egészséges ember, én is vártam leletekre napokat-heteket, én is sokat gondoltam rá míg meg nem kaptam az eredményt. 2-es voltam.
2022. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan raktipusok amik nehezen észrevehetők pl hátfájás, észrevehető tünet a sargulas hirtelen de akkor már késő. :((
2022. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kerdezo! Hogy vagy azota?
2022. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!