Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Höröghurut esetén illik...

Höröghurut esetén illik dolgozni otthonról?

Figyelt kérdés

Nagyon erősen megfáztam majdnem egy hete. Lázak, nagyon erős száraz köhögés és teljesen begyulladt torok.


Mostanra kezd átmenni hurutos köhögésbe és a nyák jön fel a tüdőmből. De ha köhögök mindkét tüdőm fáj és fognom kell a mellkasom, hogy ne fájjon.


A főnökök azt javasolják, hogy mivel home office-ban dolgozom, így már folytathatnám is a munkát. Ellenkező esetben a cég kiküld egy megbízott orvost, hogy értékelje, valóban fontos-e betegszabadságon lenni. Akár meg is válnának tőlem, hogy ne okozzak több fennakadást.



2022. jan. 27. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cég kiküld egy megbízott orvost? Az üzemorvosnak 1 fő vizsgálatára meglesz a kiszállási díja, az biztos...
2022. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kiküld-e. Lehet nekem kell odamenni, majd még kiderül.


Csak a cég telephelye nekem 1 óra 40 perc utazás. Így remélem megoldják máshogy, mert oda-vissza 3 óra 20 percet tömegközlekedni egy vizsgálatért betegen kicsit sok...

2022. jan. 27. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gusztustalan cég, fúj! 🤮🤮
2022. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te jo eg, milyen idiota fonok ez? Ha valaki rosszul van, otthon is rosszul van, tehat nem tud dolgozni.

Amugy nincs haziorvosod? Tole kerj valami papirt, hogy valoban beteg vagy, nem gyogyultal meg es azt add be.

Meg amugyse artana egy kivizsgalas, ha mar egy hete tart ez es nem javulsz.

2022. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A cég nem küldhet ki orvost. (Illetve kiküldhet, de te meg leszarhatod, nem kell beengedned.)

Ha gyanítják, hogy tudnál dolgozni, de mégis táppénzen vagy, akkor azt bejelenthetik az oepnél, és onnantól az oep vizsgálódik.

2022. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, releváns lehet, hogy külföldön élek. Itt annyiban különbözik, hogy hivatalosan nem kérhetnek és fogadhatnak el tőlem semmilyen orvosi papírt. Már próbáltam a háziorvost megkérni, de ő felvilágosított, hogy maximum a céges orvos vizsgálhat meg ebből a célből.


És még a céges orvos sem beszélhet a főnökömmel a betegségemről, csak annyit mondhat, hogy indokolt-e a betegszabi és meddig.

2022. jan. 27. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lenyeget hagytad ki. Akkor nincs mit tenni szerintem, ez van.
2022. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!