Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan „illik“ fogadni nagyon...

Hogyan „illik“ fogadni nagyon rossz orvosi híreket? Mindenki csodálkozik hogy de „lazán“ kezelem, miért hogy kéne?

Figyelt kérdés

Azt mondjátok meg nekem hogyan „illene“ kezelnem nagyon rossz orvosi híreket? Áttétes daganatot talált nálam a diagnózis. Én meg megkaptam a hírt és vállat vontam. Most mit tegyek? Mit is tehetek? Az orvosok egyelőre tanakodnak mit lehet tenni lehet-e egyáltalán valamit, én meg vállat vonok. Mit is tehetnék egyebet? Ez nem egy megfázás hogy én is tehetek valamit ellene. Én itt semmit se tehetek.



A családi köröm meg szinte megbontránkozva néz engem hogy de „laza“ vagyok. És több komolysággal kéne kezeljem elvégre az életemről van szó. Oké felfogtam, de most akkor mit tegyek? Vonuljak el imádkozni vagy mit?


Semmit se teszek élem az életem ahogy eddig munka stb mást mit is tehetek? Semmit.


2018. okt. 21. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normalisan fogadtad. Ez az elso fazisa annak a lelki folyamatnak, ami hasonlo a gyaszhoz. Most tartasz a Tagadasnal.

Ez az a szakasz, amikor az ember nem tud mit kezdeni az infoval, nem akar rola tudomast venni, sot az addigi eletet ugyanugy akarja folytatni es mintha nem is lenne beteg vegezni a dolgat. Kivulalok ilyenkor erzeketlennek titulaljak az embert ertetlenkednek a beteg hogy nem kezd valtoztatni vagy iert nem ijed meg.


Lehet talan meg kapni a konyvesboltokban azt a konyvet amiben errol hosszasan irnak, rakos betegeknek szol...a pszichologia konyveknel van.

Talan erdemes lenned elolvasni, hogy megnyugodj nem vagy egyedul.


Egyebkent igenis tehetsz. Ha nincs gyogymod (egyik rokonom attetes rakbol meggyogyult hosszas kezelesek utan, nagymamam attetes csontrakkal eldegel 15 eve...persze ezek szerencses esetek), akkor azt, hogy ha vannak meg almaid amik megvalosithatoak de te sose valositottad meg, akkor most nekivagsz legyen ez akar csak egy tandem sikloernyozes vagy gumiasztalon ugralas vagy egy tengerparti nyaralas.

2018. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miss Endzsi ***** válasza:
Én azért ezt kipróbálnám. [link]
2018. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24 évesen így, hogy senkiért sincs felelőségem, nincs saját családom, barátbőm, ugyanígy fogadnám ha valami bajom lenne. Előbb utóbb úgyis meghalunk, ha ez az egy életünk van akkor azért, ha van másik akkor meg azért felesleges itt ilyenekért pánikba esni.
2018. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

úgy kezeled, ahogy szeretnéd, és ezt senkinek nem szabadna véleményeznie, ennek nincs igazából illemtana.

én egészségügyis pályafutásom alatt rengeteg féle reakciót láttam, a röhögő görcstől az idegrohamon át a teljes ignorálásig, és sosem gondoltam erről különösebben semmit.


Pár dolgot azért tanácsolnék, amellett hogy bízol az orvosodban és követed az általuk előírt terápiát, ajánlom a teljes cukormentes étrendet, és az orvosi marihuánát (amit már korábban linkeltek)

2018. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!