Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Várható valamilyen egészségügy...

Várható valamilyen egészségügyi probléma, aki wood-fémmel dolgozott?

Figyelt kérdés

21 évesen, 2003-ban kezdtem el dolgozni ilyen anyaggal, állandó 90-105 C fokon tartottuk a kemencébe, nagyjából 5 litert. Ezt XPS lapba öntöttük, amit szintén szagolgathattam, amikor vágtam a forró cekasszal. A helyiség 4 nm, van elszívó, működött is rendesen, volt, hogy egész nap ment, de valamikor, amikor kapkodtam, nem üzemelt. Aki nem ismerné ezt az anyagot, bizmut-ólom-ón és sajnos kadmium ötvözet. Lényeg az, hogy jó 1,5-2 évig dolgoztam így, aztán már messze nem annyit kellett vele, mert modernizáltuk a gépparkot. Ettől függetlenül szerintem még évekig volt bekapcsolva a kis kemence, ami mellett ültem. Persze volt teteje zárt is rendesen, de mégis aggodalommal tölt el, hogy ezzel dolgoztam, plusz XPS gőzben egy nem túl jó szellőzött helyen. Nagyjából, ha mindent összevetek kb 4-5 évig volt ez, több nem, aztán már csak elvétve, heti szinten 1 órát vágtam az XPS-t más célra. Aztán 2005-ben rá szoktam a cigire is, 7 évig szívtam, 7 évre leraktam most 2 éve ismét dohányzom....

Sajnos arra jöttem rá, hogy felesleges bármilyen vérvétel, mert úgyis sejtszinten lenne érdekes van-e bennem lerakódás. Mit gondoltok, később jöhet ki rajtam valamilyen betegség?



#kadmium #ólom #bizmut #ón #wood-fém #newton-fém
2022. jan. 31. 09:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!