Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkódásnálmit lehet enni,...

Agyrázkódásnálmit lehet enni, inni? Valaki ismeri a választ orvostól vagy egészségügyi dolgozótól?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bennem még sosem merült fel, hogy agyrázkódás után ne lehetne bármit enni vagy inni. Ezért még sosem kérdeztem meg erről egyetlen orvost sem.
2018. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Agyrázkódás gyanús betegnek nem adnak sem inni, sem enni.
2018. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az agyrázkódás figyelmeztető tünetei: Eszméletvesztés. A sérült képtelen visszaemlékezni arra, mi történt a baleset után. Zavart viselkedés, esetleg ugyanannak a kérdésnek folyamatos ismételgetése, koncentráció hiánya. Fülcsengés, látászavar, szédülés. A sérült nem képes felállni, járni, koordinációs- és egyensúlyproblémái vannak. Hányinger, fejfájás. Aluszékonyság.
2018. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2. voltam. Gyerekkoromban ezzel kezeltek. Az orvosi diagnózisig valóban nem kaptam sem enni, sem inni. ( cca 10 óra) Ma a googlin nem találtam erre utaló adatot.
2018. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én többször kapta, focimeccsen.Bevágtam pár sört,de megmaradtam.
2018. júl. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 jegecske ***** válasza:

akinek valóban agyrázkódása van, annak élni sincs kedve, nem bevágni 1-2 sört, ezt állithatom.

ez komoly állapot, se enni se inni nem kap, amig ki nem derúl /koponya CT stb/h esetleg műtét. általában dehidrálni szokták, h csökkenjen az agynyomás

2018. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van enyhe agyrázkódás, meg súlyos agyrázkódás, nagyon nem mindegy. Enyhe esetben sokan nem is mennek orvoshoz.
2018. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6:Én pont fordítva tudtam.Hogy sok folyadékot kell inni.Sokat is ittam ct operátor tanácsára.
2018. júl. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!