Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Komolyan el kène szeparálnunk...

Komolyan el kène szeparálnunk magunkat a fèrjemtől?

Figyelt kérdés
Reggel lett covid + itthoni teszttel. Este már gyenge volt, reggelre elèrte minden, köhög kicsit, náthás stb. Felhìvtam a barátnőm, aki doktorfelesèg ès nővèrke, ellátott pár jò tanáccsal, de szerinte be kellett volna zárni a fèrjem a nappaliba, s maszkban közlekedni, fertőtlenìteni mindig, s abszolút nem èrintkezni vele egy hètig, csak adjam be a kaját, teát, hátha a 14 hònapos kisfiammal megússzuk. Termèszetesen szellőztetek òránkènt, nem èrintkezünk testileg, a kicsit sem fogja fel, de azèrt egy lègtèrben is vagyunk, gyakran most kezet, de nem nyomom a Sanytolt mindenhová, szerintem már úgyis mindegy, az èjjel is együtt aludtunk, tuti elkapjuk mi is. Felelőtlen vagyok? Ti ezt hogy kezeltètek, amikor elkaptátok?
2022. febr. 6. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem, egyáltalán nem kell.

Mi egy ágyban aludtunk a férjemmel, én baromi beteg voltam, ő el sem kapta. A 2 éves orrfolyas, egy estés bágyadtsággal esett át rajta.

Egy normális orvos azt mondja, hogy inkább a saját florajábol kapja el a gyerek, nem idegenektől.

Wc-t ,fürdőt hogy fogod külön használni? Meg egy 100 légköbméteres légtisztito se tudja folyamatosan szűrni


Ennie, innia is kell a betegnek.

Csak nyugalom... és éljetek úgy mint eddig is

2022. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem pont tegnap este lett pozitív a kovid tesztem 😅

Gyengeség, hidegrázás,nátha, este 38,5-es láz. Én sem mentem külön a férjemtöl és a 6 hónapos kisfiamtól

Egy ágyban alszunk a párommal, egy helyiségben vagyok a kisfiammal.

Annyi hogy a párom van a fiammal,ő eteti, játszik vele stb Én nem megyek közel hozzá. Ennyi.

2022. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Mi covid partyt rendeztünk amikor a férjem elkapta. Tesómék is átjöttek a gyerekekkel hogy végre átessenek rajta.
2022. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Neked a maszkviselés talán jogos, ha egy légtérben vagy vele, vagy közvetlen utána fürdesz pl., de a többi szerintem bőven túl van lihegve.
2022. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha van rá lehetőség (külön szoba), akkor érdemes lett volna.
2022. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
72%

Nalunk hét elején kezdődött, nagyjából tartotta a távolságot a 14 honapos kislanyunktol, de mar biztos késő vol, mert másnapra ő is belazasodott. Talán már kijelenthetem h túl vagyunk rajta, kislányomnak 2 napig volt magas laza, harmadnap hőemelkedés, 4.nap már semmi, és vegig jó kedve volt, más tünete nem. Nálunk enyhe nátha, kis köhögés.

Szóval szerintem lehetetlen kivedeni h elkapjátok.. Legyetek hamar túl rajta!

2022. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Totál felesleges, előbb utóbb úgyis elkapja mindenki. Ha be vagy oltva, vagy ha nem vagy valamiért veszélyeztetett akkor teljesen felesleges elszeparálódni.
2022. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy kell!

Két hónapos volt a kisebbik gyerekünk, 4 a nagyobbik, amikor a férjem lett covidos.

Egyikünk sem kapta el tőle, pedig egy ágyban aludtam vele akkor is!

Utána kb fèl évre rá én lettem covidos, szintén nem kapták el a többiek tőlem, pedig a gyerekek akkor is rajtam csüngtek leginkább.

Majd biztos bezártam volna a férjemet a szobába…

2022. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*4 éves a nagyobbik
2022. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Másodjára vagyok beteg az elmúlt 1 évben. Mindkétszer, tehát most is mozgunk ahogy tudunk és szoktunk. Férjem mellettem alszik. Arra figyelek, hogy minden ruhám friss legyen, napjában 2x zuhanyzok, sűrűn szellőztetek és úgy látom el a gyerekeket, hogy minél távolabb legyenek. A legkisebb 1 éves, ha fel is kell vennem, a sálamba fordítom az arcom. A sálamba köhögök tüsszögök és többször cserélem egy nap. Ja és sok sok kéz mosás és udvar amennyit csak lehet.


Amúgy mind a két alkalommal a gyerekek egészségesek maradtak. 🙏


Ne izgulj, tartsd tisztán a lakást, a ruhaneműket és próbáljátok meg távolság tartással kezelni a férjed - azaz nincs puszi, egymás poharából ivás, összebújva tévézés. Tehát alap dolgok :)

Kitartást!


A mostani hullám amúgy tényleg enyhének tűnik, nekem kb 4 nap után alig van jele a betegségnek.

2022. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!