Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kezemen a leírtak alapján...

A kezemen a leírtak alapján ez lehet újra ekcéma, és ha igen az én esetemben mi váltja ki? Kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Hosszabb ideig volt ekcémám a jobb kezemen, egészen pontosan a hónaljamnál, a könyökhajlatomnál és a nagy ujjam tövénél. Kaptam rá krémet orvostól ami hatott, de azóta kiderült, hogy valószínűleg a kezeletlen laktóz intolerancia okozta, mert amióta szedem a gyógyszert vagy nem eszek olyat amiben tej van azóta elmúlt teljesen és krém se kellett. Viszont ahogy tél lett előjöttek a kezemen (pontosan ott ahol előtte is volt ekcémám,csak most még pluszba a bal könyökhajlatomnál is) ilyen piros pöttyök, amik viszkettek, de nem vakartam őket. 1-2 darab volt csak. Ahogy egyre mentünk bele a télbe, úgy egyre inkább átalakultak ezek a pöttyök foltokká, annak ellenére is hogy egyszer sem vakartam őket. Most vagyok ott, hogy bőrgyógyászhoz tervezek menni, mert egyre többször érzem, hogy viszket. Már több mint egy éve kezelve van a laktózérzékenységem, és nem tudom most mi miatt jöhetett ki újra még több helyen.

2022. febr. 7. 20:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyit említenék még (mert lehet hogy tétje van, bár nem vagyok benne biztos), hogy tavaly nyár végén elkezdett kinőni 2 bölcsességfogam is egyszerre, és azóta is növögetnek csak nagyon lassan. Akadályozni nem akadályoznak semmiben, mert nem ferdék csak havonta kb 1-2 napig fáj az állkapcsom miatta (gondolom akkor nőnek). Egyébként más nincs, elhízott sem vagyok, stressznek sem vagyok kitéve és évek óta ilyen "mindenmentes" tusfürdővel fürdök.
2022. febr. 7. 20:34
 2/2 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan, hogy hideg ekcéma. Kifejezetten a téli időszakban jön elő.
2022. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!