Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysömörrel/ekcémával...

Pikkelysömörrel/ekcémával küzdők,tudnátok segíteni? 19/L

Figyelt kérdés

12 éves korom óta van ekcémám. Amikor bekerültem középsuliban,10.után durvult el igazán a fejemen,meg az arcomra is kicsit jött,meg a nyakamra,de a krém miatt azokat nem lehetett látni.


Van egy híresség,színésznő-modell,egy videóban benne volt,ahol csak úgy beszélt miközben sminkelték,és mondta amikor nagyon sokat stresszelt,kijött rajta a pikkelysömör és szteroidos terápiára kellett mennie vele,mert égett a fejbőrén,nyakán,kezén elvileg. Egy kicsit megörültem (hogy ezt is tudja milyen nehéz ilyennel),meg nagyon meglepődtem,mert egyáltalán nem volt észrevehető,hogy volt ilyene. (Jó,gondolom nem hagyta eldurvulni,meg fehérbőrű,már a fehérfoltok nálam sem látszanak a kezemen)


Utána néztem a pikkelysömörnek,hogyan is néz ki,durvább,mint az ekcéma,de aztán azt is feldobta és láttam,hogy tök normális,maga a jelenség,hogy a hátamon is megjelent olyan foltokban,pedig a fejemen egész szépen kezd elmenni,mivel egy ideje tejfehérjementesen étkezek..Nagyon meg vagyok ijedve most,hogy nekem is annyira eldurvul,mint a képeken,mert ez még nem durva,de nem tudom mit csináljak. Gluténmentesre is át szeretnék térni,de újra jön a stressz is,és jó,nem tervezek modell lenni,de így úgy érzem most,mintha semmi nem lehetnék. Mindig dícsérték felnőttek,meg korosztályom is az arcom,így főleg jól esett,hogy a háttérbe ez volt,de nem akarok lekorlátozva lenni. Szívesen kipróbálnám magam művészeti helyen is majd,de így ezt is nehezebbnek érzem. Társkeresésnél meg sem említettem soha,de most már muszáj lesz majd. Ilyen terápiás kezelést mikor lenne érdemes bevállalni? Vagy ez milyen lehet?


Köszönöm előre is,sajnálom,hogy hosszú lett!😔



2021. aug. 23. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy dologról nem írtál. Szakorvos látott már? Bőrgyógyász, endokrinológus?
2021. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyásznál voltam,az elejétől úgy 4 évig,fényterápián is vettem részt,de a bőrgyógyász is annyit mondott,hogy már nem tudja mi lehet. Aztán elkerültem mással másféle dokihoz,ő meg látta,írt fel szteroidos krémet és azt használom több,mint 1 éve.

Gasztroenterológus meg ajánlotta az étkezéssel kapcsolatos dolgot,mert hogy lánya szintén így van,és nála ez az allergia miatt. (Nálam is néztek az elején azt is,de nem volt semmi)


Most nehéz eljutni bőrgyógyászhoz,akkor sem volt egyszerűbb,de most pláne nem,meg így valaki új kéne,mert ez a régi,megint nem tudna mit kezdeni vele.

2021. aug. 23. 22:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Én futnék egy kört az endokrinológián.
2021. aug. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ha5ctx ***** válasza:

A stressz sajnos az alapvető pprobléma!

Ezt a bőrgyógyász is megerősítette. Nyilván kell a hajlam, de na...

Nekem akkor jött ki először, mikor alapvetően stresszesebbre fordult az életem.

Megfogni csak szteroidos kenőccsel lehet, de a mellékhatásait inkább hagyjuk, nem is akarok tudni róla.

Van egy új spré alapú készítmény, viszont horror ára van.

2021. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha már egy éve használsz szteroidos kenőcsöt, akkor nem sok jövőt jósolok az arcodnak.
2021. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az a spré készítmémy? Mi a neve?
2021. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ha5ctx ***** válasza:
Enstilar
2021. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én magánbőrgyogyászhoz mennék. Drága de kevésbé futószallag.
2021. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!