Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől nem tudok aludni ?

Mitől nem tudok aludni ?

Figyelt kérdés
Ezen a héten tegnap éjjel volt a harmadik alkalom, hogy fent voltam egész éjjel és forgolódtam. Nem egymás után, hanem hétfőn egyáltalán nem aludtam aztán másnap 12 órát tudtam aludni, szerdán szintén ez volt és aztán másnap megint majdnem 12 órát aludtam. Utána kipihentnek éreztem magamat. Ezek után már azt hittem jól vagyok...de most megint megtörtént. Az egész múlt hét szerdán kezdődött amikor a barátnőmnél aludtam, ott éjjel egykor sikerült lefeküdni aludni de ötkor már kelni kellett. Elkezdtem azon parázni, hogy nem tudok elaludni és nem sikerül majd kipihennem magam. Előtte ittam rengeteg kólát. Még el is sírtam magam és felkeltettem a barátnőm, de utána egy vagy másfél órán belül elaludtam. Másnap meglepően jól voltam másfél óra alvás után, viszont este olyan fáradt voltam már, hogy megint ott aludtam mert nem bírtam a fáradságtól hazamenni. Viszont most órákig nem bírtam elaludni, éjfél előtt lefeküdtünk és megint nem tudtam kikapcsolni...Az is felidegesített, hogy a barátnőm percek alatt bealudt én meg aki kevesebbet aludt nála nekem nem megy. Háromkor megint felébresztettem a barátnőm aki csinált nekem citromfű teát és nagy nehezen ötkor vagy hatkor elaludtam de csak három négy órát aludtam mert felébredtem hétkor és fent voltam egy ideig. Végül tízkor keltem. Utána péntek szombat vasáprnap végig tudtam aludni, de nem úgy mint régen hanem órákig forgolódtam, nagyon nehezen aludtam el mélyen. Ezelőtt nagyon jó alvó voltam, fél órán belül mindig elaludtam, soha nem is keltem fel semmire, simán aludtam 12 órákat, napi három kávét ittam, rengeteg kólát volt hogy lefekvés előtt is de mindig elaludtam, sosem gondoltam volna, hogy ilyen problémám lesz. És hétfőn bekövetkezett a legrosszabb amitől féltem, hogy egyáltalán nem alszom el. Napközben nem is tudtam szundítani. Csütörtök délelőtt egy órát elszundítottam, nem mélyen de legalább jobban lettem utána. Ma viszont ötkor keltem ki az ágyból és egyáltalán nem vagyok olyan fáradt. Az alvásom nagyon furcsa, majdnem átkerülök abba a fázisba, hogy mélyen alhassak, a testem teljesen ellazul és kikapcsol az agyam viszont nem, és hallom a hangokat meg ahogy levegőt veszek. És amikor már nagyon közel jártam hogy kikapcsoljak elkezdett a szívem nagyon verni. Pedig nem gondoltam semmi rosszra, nem idegeskedtem. Akármilyen jóra és pozitívra gondolok leragadok ennél a fázisnál. Ma éjjel volt hogy egy óráig meg se mozdultam pozitív dolgokra gondoltam de semmi. Akaratlanul is megmozdultam és onnantól feléledtem és azóta fent vagyok. Rengeteg dolgot kipróbáltam már, elalvást segítő teákat iszom mindennap, amikor nem bírtam aludni olvastam könyveket amiből az lett hogy hajnalig olvastam, csak vidám filmeket néztem lefekvés előtt, füldugót is használok kedd óta,szemfedőt is próbáltam de az nem kényelmes, tegnap több mint 2 órát sétáltam próbáltam magam lefárasztani. Ennek ellenére az agyam nem kapcsolt ki. Azt is tanácsolták hogy ne agyljam túl,hogy tudat alatt stresszelek ezen, dehát szerintem ezek után nem csoda.Meg nagyon nem tudok ezzel mit kezdeni, kezdek félni az alvástól vagyis inkább attól hogy nem sikerül. Azzal nyugtatnak, hogy helyre fog jönni, csak felborult az alvásom meg, hogy egy idő után annyira kimerülök, hogy nincs olyan hogy nem alszom. De ha ez napokba telik nem tudom, hogy fogom kibírni, mert már fáj a mellkasom, a fejem is néha. De ezen a napon bírom a legjobban. Orvoshoz akkor fordulok, ha rosszabb lesz ennél. Altatóhoz nem szeretnék hozzászokni. Milyen orvoshoz kell menni? Hagyjam magam lefárasztani hátha alszom hátha nem vagy egésznap feküdjek az ágyba és próbáljak meg aludni? Vajon ez mitől alakult ki ? Tapasztalt valaki hasonlót? Egésznap ezen agyalok akaratlanul is, kezdek beleőrülni ebbe.

2022. febr. 12. 09:33
 1/3 anonim válasza:
Szia! Pontosan így vagyok egy hónapja. Nem voltál covidos az elmúlt időszakban? Mivel a poszt covid is okozhat alvászavart sajnos :(
2022. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nem voltam :( de a harmadik oltás óta van ez a problémám. Te hogy bírod a nem alvást ? Nem mentél orvoshoz?
2022. febr. 13. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem teljesen ez van, viszont én nem gondoltam arra hogy, ez miatt lenne, nekem augusztusban kezdődött. És volt időszak mikor 4 napon keresztül csak feküdtem és nem tudtam elaludni, nagyon fárasztó volt, szívem agyam bánta leginkább. De elmúlt, majd most megint előjött, és nagyon rossz virasztani egész este. Ma is 5kor aludtam el 8 óráig. Előtte aludtam két napig rendesen. De akkor a tesómmal aludtam, és úgy ment az elalvás rendesen. Felébredtem 2 óránként, de legalább vissza tudtam aludni. És álmaim is voltak. De sajnos ma már nem ment, próbáltam beszedni a melatonint is de nem hatott. Lehet, orvos lesz a vége, de anyám nem igazán díjazza. :(
2022. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!