Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az éhgyomri vércukor mitől...

Az éhgyomri vércukor mitől lett emelkedett magas érték ha meg volt bőven a nyolc meg a tizenkét órás éhezés,koplalás!?

Figyelt kérdés

volt mostanában egy hónapja kb.,hogy 7-7.5 értékeket mértek énnekem.

De ez a hb1ac vagy nem tudom,hogy hívják(ami három hónapos vércukrot mutat meg az viszont normális megfelelő volt.)

5,5%

És 37mmol/l ha jól írom őket.



2022. febr. 12. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt hívják károsodott éhomi vércukorszintnek (Impaired fast glucose) ami a 2-es típusú cukorbetegségnek az előszobája.
2022. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es vagyok megint. Rosszul írtam tegnap: 7,0 mmol/l feletti éhomi érték már megfelel a cukorbetegség definíciójának. Érdemes vénás vérvétellel is ellenőrizni, mert pár tized mmol/l eltérés lehet a kapilláris méréshez képest.

Bár általában a HbA1c is emelkedni szokott, elképzelhető, hogy még annyira enyhe a betegség, hogy azon nem látszik meg.

Érdemes lehet elkezdeni a cukorbeteg diétát, és ha a háziorvos is úgy gondolja, akkor a metformin szedése is elkezdhető, bár ebben a stádiumban még inkább csak azért, hogy lassabban haladjon előre a betegség.

2022. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!