Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helyre hozható még az emésztésem?

Helyre hozható még az emésztésem?

Figyelt kérdés
2 éve evészavarral küzdök. Eleinte mályvateával kezdtem, nagyon eldurvult a helyzet, rengeteget megittam egy nap, úgy, hogy napokig nem is ettem semmit. Utána Dulcolax tablettát kezdtem el szedni. Kezdetben betartottam az adagolást, este lefekvés előtt 2 db, de utána egyre csak növeltem a mennyiséget, volt, hogy egyszerre bevettem kb 8 db-ot, majd néhány óra múlva még 1-2-t. Időközben realizálódott bennem, hogy máshogy már nem is tudok wc-zni, csak ha gyógyszert veszek be, vagy mályvateát vagy hunyadi vizet iszok. Eljutottam odáig, hogy most bármit eszek, a testem nem képes megemészteni, segítség kell hozzá, állandóan fel vagyok fújódva, fáj a hasam, már a Dulcolax sem segít. Szerintetek van még rá esély, hogy helyrehozzam az emésztésemet? Valakinek valami ilyesmi tapasztalata esetleg? A fogyás sikeres volt, de nekem ez nem kell többé, nagyon szeretném elhagyni a hashajtókat és normális életet élni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. febr. 15. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Helyre. Következetes helyes étrend, sok rost.. De kis adag ételek, víz, gyümölcslé, finom levesek is legyen az étrendben.


És tudatositani kell, hogy az étel jó dolog, testet lelket épít, táplál. Csak a mennyiség legyen helyes és az arányok.


Két hét után hozzászokik a szervezeted a helyes táplálkozáshoz és rendbe jön az emésztésed.


Hagyj el mindenféle teát és a hashajtot teljesen.

2022. febr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

De vajon mennyi idő után kezd el emészteni a gyomrom? Mert ha eszek, akkor eléggé felfújódok és nem valami kellemes érzés :/

2022. febr. 15. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nincs mit. Szerintem kb 6-8 nap alatt visszaáll. Remélem nem tett nagyobb károkat a hashajtó, akkor lehet több is. De te csak tartsd magad a normál étrendhez, mindenből egyél rendesen, csak kis adagokat, napi 5x. Te fogsz győzni. 🙂
2022. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy ha nagyon puffadsz, akkor tényleg csak kicsi, akár negyed, fél adagokat fogyassz az első pár napban. És víz, legalább két liter.
2022. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de szerintem nem 6-8 nap lesz, ha 2 éve küzdesz evészavarral. Viszont nem lehetetlen. De légy türelmes, biztos hogy visszaáll a szervezeted. Érdemes lenne elmenni dokihoz, mert itt a gyakori kérdéseken senki se gasztro doki.
2022. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!