Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esélye, hogy ha...

Mennyi az esélye, hogy ha valakinek sclerosis multiplexe van, akkor rokkant is lesz?

Figyelt kérdés

Meg hogy hány százalékban súlyos lefolyású ez a betegség.

21 éves lány vagyok, ájulás miatt készítettek CT-t és MR-t, és MR alapján elég valószínű, hogy sclerosis multiplexem van. Nagyon félek, hogy súlyos lefolyású betegségem van, és élhetetlen lesz az életem a jövőben és rokkant leszek. :( Az ájuláson kívül más tünetem nincsen, lehet, hogy később se lesz olyan súlyos?



2022. febr. 17. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Idő kérdése.

[link]

2022. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én ismerek két 40 körülit, egyelőre meg vannak. Szóval ne rettegj, de idősebb korban várható náluk sajnos leépülés.
2022. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
100%. Ha előbb meg nem halsz. De a mikor, az nagyon kérdéses.
2022. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2022. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem értek hozzá annyira, hogy tudjam, ájulással (is) jár ez a betegség. Nálad korán felfedezték, évekig élhetsz normális életet. Talán addigra feltalálják ennek a betegségnek a gyógyítását.

DE: aki a környezetemben él és SP-s beteg, előbb-utóbb sajnos folyamatosan romlik az állapota. Tolószék. De még nagyon fiatal vagy, évtizedekig is élhetsz enyhe tünetekkel.

Lang Györgyinél sem 21 évesen diagnosztizálták. Ennyi előnyöd van. Kívánok minden jót!

2022. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Gyogyszerrel kezelheto.

Ismerosomnek is volt, nem rosszabbodott azota.

2022. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
76%

Ismerek pár autoimmun beteg embert, bár nem mindenkinek SM

van, többeknek RA, viszont őket is azzal várta az orvos, éljenek, tanuljanak, ülő munka, stb, mert kerekesszék lesz a vége. Csak egy 1 van tolószékben, de ő pont egy SM-es.

2022. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Évekig éltem együtt egy szklerózis multiplexes nővel. Ami biztos hogy a betegség gyógyíthatatlan, garantáltan működő gyógyszer sincsen rá csak kisérletek amikből inkább jobb kimaradni, továbbá a lassú leépülés is garantált, de az lassítható, sőt meg is állítható. Sokféle terápiát ajánlanak rá, nem érdemes belemenni az olyan hókuszpókuszokba, mint a családállítás meg az ördögűzés, viszont például a Pető Intézetnek van egy mozgásterápiás csoportja amelyik segít szinten tartani azaz megállítani a további romlást.
2022. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
További fontos dolog, hogy ha félsz a betegségtől, az biztosan rontja az állapotodat, Ha elfogadod és úgy keresed a megfelelő terápiát az sokat segít.
2022. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Akkor gondolom biztos nem sokat segít rajta, hogy még depresszióval, szorongással és pánik zavarral is kezelnek.

Bár azt mondta az orvosom, hogy ez az SM tünete is lehet.

2022. febr. 17. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!