Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez vírus vagy...

Szerintetek ez vírus vagy valami más lehet?

Figyelt kérdés
A barátom, szerda este mar nagyon fájlalta a fejet és tegnap reggel hányt is. Azt hittem csak azért hányt mert faj a feje. Egész nap pihent, rosszul volt meg, hasmenese is lett napközben de estere mar jobban erezte magát. Mára viszont nem hogy javult de sokkal rosszabb lett a helyzet. Ma nagyok sokat hányt. Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek ez vírus lehet vagy valami más? Azt olvastam a neten hogy a vírusnak nagyon hirtelen jönnek a tünetei és nagyon intenzívek. Illetve meg az lenne a kérdésem hogy szerintetek ha én kedden találkoztam vele utoljára akkor elkaptam? Mert az interneten a lappangási idő 1-2napot irt. Előre is Koszonom a válaszokat!

2022. febr. 18. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek baromi sok betegségre utalhatnak, persze tuti Covid-ként fogják ezt is tekinteni, ezért először a helyetekben csináltatnék egy Covid tesztet. Már egy gyorsteszt is kimutatja, ha fertőzöttek vagytok, bár, ha negatív a gyorsteszt, attól még lehettek Covid-osak és ilyenkor szükség van egy labortesztre. A másik, hogy nem feltétlenül attól a perctől fertőz valaki, amikor megjelennek az első tünetei, hanem előbb, szóval nem kizárt, hogy te is elkaptad a pasidtól. Egyébként szerda óta nem vettétek fel a kapcsolatot egy orvossal sem?
2022. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ! Nemhiszem hogy covid kb 3hete hogy meggyogyultunk. Nem beszéltünk orvossal mert meg csak 2 napja hogy rosszul van de ha mára nem enyhül akkor biztosan fogunk. Mennyi lehet a lappangási idő egy ilyen virusnal?
2022. febr. 19. 08:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A lappangási idő a vírustól és a betegtől is függ, sajnos nem tudok ezzel kapcsolatban érdemi választ adni. Például az influenzánál olyan 1-2 nap, de max. 4-5 nap lehet, amíg a fertőzéstől a tünetig elér az ember. Egyébként ha nincs valami krónikus vagy egyéb betegség mellette, akkor kb. nagyon max. 10-14 napon belül illene meggyógyulnia a barátodnak. A másik dolog, sajnos az sem kizárt, hogy Covid újrafertőződéssel van dolgunk. Mindenképpen orvosi vizsgálatot javaslok. Jobbulást.
2022. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!
2022. febr. 19. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy ugyan nem kizárt, de kicsi az esélye, hogy 3 héten belül újra megfertőződj, ez inkább 3 hónap után lehetséges. Néha olyan is előfordulhat, hogy nem teljesen tűnt el a Covid a szervezetből és most újra támad, de a megnyugtató az, hogy most már enyhébb tünetekkel kell jelentkeznie. Most az a lényeg, hogy megtudjátok az okot, Covid, egyéb betegség, vírus, bakteriális fertőzés? Amíg ezt nem tudja egy orvos, addig érdemben kezelni sem nagyon lehet. Kitartás.
2022. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Mára mar jobban lett sokkal, megjött az étvágya is szerencsére. Szerintem ez vagy virus vagy valamilyen ételmérgezés lehetett. Tipikus covid tünete nincs, se láz se megfázásos tünetek.
2022. febr. 19. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!