Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fura széklet, és székelés...

Fura széklet, és székelés után fura érzés?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy egy ideje fennáll egy olyan dolog nálam, hogy a székletem lágy vagy laza.. de az állaga puding vagy krém állagú (elnézést, ha gusztustalan) . Formája hasonlít a rendes széklethez, de még is sokkal puhább. Látszik is rajta , hogy ilyen fura állaga van, ha WC papírral "megsimogatom" akkor el lehet "maszatolni", de nem olyan mintha nagyon laza lenne és könnyen, hanem ragad a wc papírra és magához .. elnézést ezért a sok gusztustalan dologért, de csak így tudom leírni, vagy nagyjából szemléltetni milyen. WC után , pedig ilyen furán érzem magam, nem tudom megfogalmazni, hogy. Még most is érzem, hogy mozog a belem, de fájdalom vagy görcs nincs. Naponta 1-szer 2-szer van csak székletem.


Valakinek esetleg van/volt hasonló, mitől lehet, és meddig tarthat? Emésztési gond lehet?



2022. márc. 1. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincsen vele. Amíg nem hasmenés vagy túl kemény, addig oké - annyi, hogy kellemetlen, mert nehezebb törölni pl.
2022. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké , ezeknek örülök, vagy örülnek is… ha nem okozna mellé más panaszokat is :/.
2022. márc. 1. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta mizujs?

Egyébként a kemény széklet a nem jó, a normálisnak puhább állagúnak kell lennie elvileg. Ha egyben van azért, tehát "henger alakú" csak puha, azzal szerintem semmi gond. Ha koppan mikor leér, vagy full hasmenéses, az nem jó.

2022. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát az mondhatjuk, hogy megszűnt az a része, de azért még mindig érzem, hogy nem jó a belem :/ sajnos.
2022. ápr. 15. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Probiotikum kúra megvolt?

Lehet felborult a bélflórád, könnyen előfordul sajnos. Nekem meg egy barátnőmnek akinek szintén ilyen székletgond lett azt is mondták, ez gyakori poszt-covid dolog.

Az étkezéseden nem ártana úgy változtatni, hogy nagyon limitálod azokat, amik a rossz baktériumokat táplálják pl minden ami cukros, meg finomított szénhidrátok.

Emellett meg magas dózisú probiotikumot kéne szedni, én most a Now Probiotics 25 milliárdosát szedem, na ezt meg is éreztem, hogy jobb.

De(!) Ha nem voltál soha pl ételallergia/intolerancia teszten, nem ártana előtte. Lehet laktóz vagy gluténérzékenység is ez. Főleg, ha más tüneteid is vannak mint nagyon gyakori puffadás, fájdalmak, gyomorégés stb.

2022. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igazából már nem a széklet okoz gondot, hanem a beleim. Voltam mikrobiom vizsgálaton, ott az jött ki elég jó a bélflórám :/.
2022. ápr. 17. 10:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!