Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » CGM-et hol lehet kapni?

CGM-et hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

2-es típusú diabéteszhez hol lehet kapni folyamatos vércukorszintmérőt? (Pl. Dexcom)

Mert legutóbb a diabetológusnál elfelejtettem felhozni ezt a lehetőséget.

Ha lehet kapni ilyet magyarországon akkor a kérdéseim a következők:

-Kell hozzá recept? Ha igen, akkor háziorvos felírhatja?

-Mennyibe kerül?


Mert igazából csak 2 hónapig lenne rá szükségem, mivel általában elfelejtem megszúrni magam és egy ilyen eszközzel pontosabb adatokat tudnék mondani az orvosnak.



máj. 14. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy folyamatos. Vércukorszintmérő az van. Méghozzá a Patikában. Ára: 4900 - 8000 Ft-ig. Ez maga a vércukorszintmérő ára! + Ehhez jön hozzá a teszt csikok. Ezekből van 25 db-os és 50 db-os. Ártól fügően 2200 Ft - 4900 Ft-ig. És mivel 2-e típusú diabéteszes vagy, igy nem lehet fel íratni az orvossal! Mert csak az 1-es típusú esetén lehet felíratni, és akkor is csak teszt csikot, lehet felíratni. A 2-es típusú diebéteszeseknek teljes áron kell meg venni! Szóval bármelyik gyógyszertárban vagy patikában. Több tipús közül is választhatsz. Teszt csikot meg az adott vércukorszintmérő típusához veszünk. És nem csak 2 hónapig lesz szükséged rá! Ugyanis a diabéteszből nem lehet csauk úgy ki gyógyulni. Ha csak nem terheségel van összefügésben. De egyébként nem lehet a diabéteszből 100%-ig kigyógyulni. Igy életed végig szükséged lesz egy vércukorszintmérőhöz, és a hozzá való tesztcsíkokhoz. Csak azt nem értem hogy erről a házi orvosod miért nem világosított fel? De egyébként a diabetologusnak is fel kelletett volna világosítani! De nem baj. Ezért van ez a gyakori kérdések. Itt lehet kérdezni! Röviden magamról: Én is 2-es típúsú diabéteszes vagyok. És nálam 2015-ben derült ki.
máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi! 1-es voltam! Itt egy link: [link] neked például ilyenre van szükséged. Itt egy kicsit drágább. De tudod minden szabad áras. És teszt csík pedig: [link] oldalon találsz.
máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tudod mert létezik ilyen.


[link]

Ez csak az egyik fajta van még pár gyártó is.

Nem vagyok hülye, tudom, hogy nem lehet kigyógyulni belőle. Azért kéne 2 hónapra mert annyi idő múlva megyek vissza a dokihoz és kell naplót vezetnem a z értékekről viszont el szoktam felejteni és gondoltam, hogy egy ilyennel pontosabb adatokat tudnék neki mondani és könnyebb lenne beállítani a gyógyszert.


Viszont ezek a CGM szenzorok ahogy láttam 30.000Ft-tól indulnak a kezdő szettek+az a felragasztható valami amibe megy a szenzor az is ilyen 15.000-től indul és kb.10 naponta cserélni kell. Azért érdekelt, hogy van e rá valami állami támogatás mert így elég húzós az ára és gyógyszertárak honlapjain nem találtam semmi használható információt róla.

máj. 21. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es Voltam. Bocsi de erről a CGM-ről csak most olvasok először. Tőled olvastam róla először. Nekem sima vércukorszint mérőm van. Olyanom van amit a 2-es válaszomban be is linkeltem. És egy vércukorszint mérésehz sima vércukorszint mérő is elég. Ez már luxus. És 2 hónapra felesleges is. És mint írtam nincs rá támogatás a kettes típusú diabéteszeseknek. Csak az egyeseknek van rá támogatás. De ezt nyugotdan meg kérdezheted dialektológusodat. Viszont mint írtam is 2015 óta vagyok 2-es tipusú diabéteszes. És igy már van benne egy kis rutinom.
máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!