Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki duzzanat, lehet rák?

Nyaki duzzanat, lehet rák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja találtam egy duzzanatot a nyakamon jobb oldalt. Jóval a fülem alatt van, kb. a nyak közepén. Szabad szemmel nehéz észrevenni. Nem tudok róla sokat, ha meghúzom a bőrt akkor nem mozdul, de ha megmarkolom az ujjaimmal akkor olyan mintha valami csomó lenne ott. Tapintásra nem puha és nem is kemény. Nem fáj. Már annyit piszkáltam hogy már piros. Biztos vagyok benne hogy nem nyirokcsomó. Akinek megmutattam az azt mondta hogy pattanás, csak fel van dagadva (környékén van egy piros folt, de nekem az egész mellkasom, vállam és hátam tele van pattanásokkal). Egy hete volt hogy fájt az ha nyeltem (csak akkor ha ettem vagy ittam!) de most nem érzek ilyet. 3 hete voltam covidos, nekem nem a tipikus orrfolyás/torokfájás volt hanem szédülés, hasfájás, étvágytalanság stb. Akörül voltam vérvételen ott minden jó volt, csak gyulladást találtak (de szerintem az jelezhette nekem a meglévő covidot is).

Nagyon nagy hipochonder vagyok. Félek attól, hogy daganat. Mindennap sírok és szorongok, nem tudok aludni miatta :( Azon kattog az agyam hogy mivan ha daganat és már olyan állapot hogy nem tudnak rajta segíteni és meghalok. Jelenleg nem fáj ha nyelek, nagyon(!) enyhén mintha érezném hogy szúr a torkom és a jobb fülem. De őszintén már nem tudom eldönteni hogy ezt nem-e képzelem be magamnak. Eldöntöttem hogy adok neki egy hetet. Ha rosszabodik, vagy a duzzanat nem tűnik el akkor az irány az orvos. Csak attól félek hogy már ő is hülyének fog nézni mert már annyi dolog miatt voltam lent, annyi kivizsgálást jártunk meg és minden okés.

Nagyon jó lenne ha valaki megnyugtatna hogy mi lehet ez. A duzzanat miatt nagyon aggódok hogy az daganat. Van valakinek bármi elképzelése? Nem dohányzok és nem iszok.

16/L



2022. márc. 1. 20:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyirokcsomó duzzanat. A gyulladás, amit találtak, pont elég indok rá. Szóval nyugi.
2022. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy biztos benne, hogy nem nyirokcsomó? A leírásod alapján minden jel arra mutat, hogy az.
2022. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Konkrétan a nyakam közepén van jobb oldalt, már majdnem hátul
2022. márc. 1. 20:12
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ott is vannak nyirokcsomók, a fejbiccentő izom teljes hossza mentén és még mögötte is.
2022. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem, mitől van ennyi mentális beteg tini?!
2022. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megnyugtatott. A múltheti fájdalmas nyelés lehetett ennek a jele?
2022. márc. 1. 20:22
 7/25 A kérdező kommentje:
5-ös hidd el, nagyon szeretnék megszabadulni ettől az egésztől :'D
2022. márc. 1. 20:23
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalmas nyelés valami fertőzés jele volt, és emiatt nőtt meg a nyirokcsomó is , igen. Viszont több idő kell neki, mire eltűnik, főleg, hogy még mindig nem vagy jól, úgyhogy ne ijedj meg, ha még pár hétig ott lesz.
2022. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőséged pszichológushoz menni? Mert előbb lesz ettől az ok nélküli rettegéstől bajod, mint rákod...
2022. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz. 2 hete már tök jól voltam és úgy éreztem hogy végre talán sikerül megbaszabadulnom ettől az egésztől. De ahogy megláttam a duzzanatot visszaestem ahonnan kezdődött az egész :( "mivan ha daganat és megfogok halni"
2022. márc. 1. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!