Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki nyirokcsomó duzzanat?

Nyaki nyirokcsomó duzzanat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Másfél éve jobb oldalon a nyaki nyirokcsomóm meg van nagyobbodva.

Idő közben nem is figyeltem,mert az UH orvos azt mondta nem kell megilyedni,rendben van vele minden,akkor 2cm mért vagy picivel többet.

Most szintén elkezdett idegesíteni hogy még mindig nagy,utána olvastam nem sok jót találtam róla az interneten,kaptam időpontot Uh-ra nem lett kisebb viszont az orvos ugyan azt mondta rendben van vele minden,ajánlotta menjek el füll-orr gégészetre,szintén elmentem,ott is rendben találták,a kezelő orvos csak azt tanácsolta kontrollra járjak el 2-3 havonta,biopsziát nem javasolja még.

Most a vizsgálatok után 1 hétre kissé megnövekedettnek érzem és fáj is.

Egy kicsit a torkom gyulladtnak érzem,de ez minimális.

Szerintetek lehet ebből baj,vagy valaki van-volt hasonló helyzetben?

Félek valami gond lehet ebből.



#nyirokcsomó #duzzanat #Megnövekedett nyirokcsomó
2021. nov. 29. 14:43
A kérdező szavazást indított:
Nyirokcsomó
Nyaki nyirokcsomó
Duzzanat
1 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

100%-ig biztos, hogy nyaki nyirokcsomóról beszélünk? Nem lehet, hogy csak egy zsírcsomó, úgynevezett lipóma?

Velem szinte ugyanez történt mint veled, csak azzal a különbséggel, hogy nekem a hónaljamban volt egy nyomásra érzékeny duzzanat, amire azt gondoltuk (orvosok is), hogy nyirokcsomó. Engem is nagyon zavart, mert fennállt majdhogynem 1 évig. A 3. UH-n derült ki, hogy nem is nyirokcsomó, hanem csak egy zsírcsomó. Azóta halistennek felszívódott minden kezelés nélkül. Mást sajnos nem tudok mondani, remélem neked is elmúlik magától.

2021. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bár csak az lenne 🙏 én lennék akkor a legboldogabb.

De az eddigi vizsgálatok alapján ez nyirokcsomó.

2021. nov. 29. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomók a test szűrőberendezései. Talán máshol van a testedben valami probléma,és ezen dolgozik a nyirok csomó is .

Természetesen ha fáj is,nem árt orvoshoz menni.

Csak most olyan időket élünk,mindenek előtt a Covid az elsődleges.

2021. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Voltam már tumor markeren az eredményem jó lett.

Nagy laborom is jó.

Hasi ultrahang is rendben.

Esetleg egy biopsziát kellene csináltatnom.

2021. nov. 29. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám.2 és fél éve derült ki. Úgy indult, hogy rágás közben jobb oldalt áll alatt bedagadt és fájt.

Elmentem nyaki ultrahangra. Ott azt mondták nem nyálmirigy, hanem egy 2cm-es nyirokcsomó.

Fül orr gégészeten mondták, hogy nyálmirigy gyulladás is lehet,mert volt egyéb ráutaló tünet.

Vérkép rendben volt,crp nem emelkedett.

Aztán a nyaki uh kontroll szerint még mindig ott van a két centis echoszegeny, vélhetően nyirokcsomó.

De azon az oldalon van egy húzásra ítélt bölcsességfog is, meglátjuk azután lesz e változás. Ha nem akkor biopszia, amitől tartok kicsit.

2021. dec. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szintén van nekem is ugyan ott egy bölcsesség fogam,ami kissé érzékeny kocogtatásra,reménykedem benne hogy ez csinálja vele ezt.

Most várandós vagyok így sajnos nem tudom megnézetni,de sós vízzel garganizálok minden nap ezt a fogamra is engedem és azt vettem észre mint ha egy kicsit kisebb lenne,de még ott van.

2021. dec. 30. 06:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Mizu?
2023. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!