Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan dolgozzam fel,hogy...

Hogyan dolgozzam fel,hogy betegségek miatt véglegesen megváltozott a külsőm?

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok.Tizenéves koromban kezdtek el nálam krónikus betegségek megjelenni,amikkel együtt kell élnem egész életemben.Aztán elkezdtek nyomot hagyni a külsőmön ezek az egészségügyi bajok.Először a dús,hosszú hajam kezdett el ritkulni,vékonyodni,és folyton zsíros-korpás lett,hiába mostam rendszeresen.Mára már a nagy része kihullott, alig takarja haj a fejbőrömet,foltosan kopasz (főleg az egyik oldalt),és nagyon ritka.Póthajakat kell hordanom.A betegségek kezdetekor nagyon drasztikusan lefogytam, majd hirtelen meghíztam (+20 kiló),és körte alkatúvá váltam.Folyton bántott a környezetem,hogy gusztustalanul kövér vagyok,így kemény önsanyargatással,évek munkájával a túlsúly egy részétől sikerült megszabadulnom,de maradt a beesett, pici felsőtest,és az óriási combok az eredeti,normál alkatom helyett.Ez még nem minden, mert nő létemre fekete szőr került konkrétan az egész testemre,még a szemem alatt is vastag fekete szőrök vannak,bajusz, szakáll,pofaszakáll,még az orrom hegye is,mindenem faltól falig olyan, télen-nyáron,40 fokban is hosszú nadrágban kell járnom (a kis szőrtüszők elárulják szőrtelenítés után is,hogy ott férfias,vastag szőrtakaró nő),rövid ruha,fürdőruha esélytelen.Az arcbőrömre is csúnya aknék,pattanások,foltok nőttek,hiába kezelem,és járok kozmetikushoz.Az arcvonásaim csontossá,férfiassá váltak.Úgy ráncosodok, mint egy 50 éves nő.A külsőmet érintő tünetekre kaptam hormontartalmú gyógyszereket,de sajnos erősen rontottak a tüneteimen,csak az aknés bőrön segítettek valamennyit.Én ezt testi változást képtelen vagyok feldolgozni.Minden betegségemmel,lemondással együtt tudok élni,de a megcsúnyulással nem. Az öngyilkosságon gondolkodom hosszú évek óta.Depressziós,otthonülő és pánikbeteg lettem,nem bírok az emberek szemébe nézni,akkora szégyenérzet van bennem.Mintha kést vágnának belém, ha csak rám néz valaki, és szeretnék elfutni.Az sem segít, hogy a környezetem sokszor nevet és gúnyolódik rajtam, hogy fiatal nő létemre csúnya és milyen egy igénytelen nő vagyok.Ha régi ismerőst látok,inkább elmenekülök,nehogy megássam a szemükben a döbbenetet,hogy "Úristen,hogy nézel ki",kivéve,mikor fel sem ismernek.Ha a tükörbe nézek,hányni tudnék,és nem látom önmagamat a tükörképemben.Megvetem ezt,amivé váltam,úgy érzem,képtelen vagyok elviselni.

#betegség #változás #külső tünetek
2022. márc. 3. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne bántsd magad. Gondolj arra hogy van aki sokkal rosszabbul járt, pl összeégett vagy más miatt torz a külseje. Örülj hogy élsz legalább. Ha szeretnéd kicsit kibeszélni magad, nyugodtan írj privátban. Engem az mindig meg szokott nyugtatni. Mindenesetre egy hatalmas ölelést küldök így is! 🤗
2022. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a lelked a betegebb és a külsődet emiatt látod csúnyának. Valahogy azt kéne rendbe tenni, mert szerintem amiket itt leírtál azok kicsit túlzóak és valószínűleg nem vagy csúnya.
2022. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A környezetedtől undorító dolog, hogy kinevetnek, vagy hogy megjegyzéseket tesznek.

Kérdező: nem lehet pl. inzulin-rezisztencia a háttérben, endokrinológustól kérhetnél teljeskörű kivizsgálást.

Valamilyen étrendváltás hátha segítene hogy ez az állapot jobbá váljon.

2022. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz veluk
2022. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. :(


Egész biztos, hogy csak egy dolgot tudsz tenni: bárhogy is, de elfogadni magad. A fb-on szoktam videókat nézni, első egy-két alkalommal szinte rosszul voltam, amikor megégett arcú nőket láttam, utána teljesen megszoktam. Ugyanígy mind a négy végtagjukat elvesztett embereket borzasztó volt először látni, később már nem. És hát én is elég pattanásos arcú voltam harmincas éveim végéig, borzasztó sokat szenvedtem, szomorkodtam miatta. Most meg látom, hogy milyen fokú tud lenni néhány nőnél (láttam olyan nőt is, akinek 25 éves koráig fantasztikusan szép, tényleg gyönyörű bőre volt, aztán vmi történt és nagyon nagyon nagyon csúnya lett) és esküszöm, hogy semmi csúnyát vagy rosszat nem látok benne.


Értem, hogy neked több ilyen kihívás is van az életedben, de tényleg nem tudsz mást tenni, mint szép fokozatosan megszokni, elfogadni.


(Szerintem akár ilyen kis videókat is csinálhatnál magadról. Ha más nem, saját magadnak, emlékbe.)

2022. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
Az ember értékmérője nem elsősorban a külcsín, sokkal inkább a belbecs.
2022. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arcbőrre szerintem próbáld ki a kémiai hámlasztást, vagy arccsiszolást, ezek mind sokat segítenek aknés bőr esetén, sőt még az akné utáni hegeket is majdhogynem teljesen eltüntetik (nem 1 kezelés, hanem több). Azt írod csontos, férfias lett az arcod. Ezt hialuronsavval nagyon szépen helyre tudják tenni, csak feltöltik az arcod itt-ott és kész is (NEM kozmetikus, vagy ilyen-olyan mondvacsinált mezei szépségiparban dolgozó, hanem rendes orvos, plasztikai sebész). Pl ami manapság nagyon népszerű az az állkontúrozás, attól lesz szívalakú/szögletes a csajok arca. Hihetetlenül sokat tudnak már változtatni az arcformán mindenféle átszabás/felvágás nélkül, elég bele hialuront fecskendezni, viszont ez idővel felszívódik. Alakoddal kapcsolatban annyit javasolnék hogy eddz, felsőtestre erősíts. Sajnos az alkaton nem sokat tudsz változtatni, tehát azon hogy homokóra, vagy körteformájú a tested, viszont az edzés hatására lehetsz szép feszes, formás. Pl egy szép fenék nagyon sok mindent ellensúlyoz. Remelem tudtam segíteni.
2022. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!