Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog valaha bízni bennünk?...

Fog valaha bízni bennünk? Tudom, hogy véglegesen nem fogja elfelejteni, de rá fog jönni, hogy az élete most már megváltozik?

Figyelt kérdés

Nővéremék befogadjtak spanyolországban fajtamentőktől angol agarat, aki most 2 éves, de szörnyű élete volt eddig. Felakasztották, a nyaka tiszta seb, nincs rajta szőr, nem kapott enni, zord körülmények közt élt, amíg a fajtamentők elvették és nővérem befogadta. Viszont neki olyan a munkája, hogy sokat van külföldön, ezért úgy döntött, hogy nekünk adja. Nem akarta visszaadni a mentőknek. Pár napja érkezett a kutya, kocsival hozták el. Nem félős kutya, vagyis ha a papucs az ember kezében van már remeg. Nem bírja az erős zajokat sem. A törődést, a szeretet nagyon is igényli, ha elkezdem simogatni, akkor folyamatosan bújik, hogy nehogy abba hagyjam.

A kérdés, hogy idővel rá fog-e jönni, hogy mi nem dobjuk el magunktól és nálunk marad? Hogy semmi rossz nem történhet vele?

Ő egy ivartalanított kan. Nekem szuka kutyám van, magyar vizsla. Mindkettő jól lett szocializálva, első perctől kezdve elfogadták egymást.


2013. aug. 17. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Idővel igen, de ehhez lehet, hogy sok idő fog kelleni. Sokat szeresd, viszont ha azt látod, hogy fél valamitől, akkor ne nyugtatgasd, rá se nézz. Idővel, ha már kicsit fejlődött, megszokta nálatok, direkt kiteheted erősebb zajoknak is. Pl elmehettek forgalomba sétálni. Ilyenkor se nyugtatgasd.

Hozzám is így hasonló állapotban került a kutyám, én így csináltam, most már egy teljesen normális kutyus. :)

Meg persze sokat vidd más kutyák és emberek közé is.

2013. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sétánál nagyon húzza az embert az elején, amikor már fáradt, akkor nyugodtan sétál, de amikor elhúz egy motoros,aminek nagyobb a zaja, vagy egy kamion, illetve a permetező repülő a kutya megkergül
2013. aug. 17. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy év múlva rá sem fogsz ismerni. Én is ilyen "parás" kutyát fogadtam be, félt a férfiemberektől, a többi kutyától, a víztől, a porszívótól és nem mert enne, ha volt rajta kívül más a helységben. Egy év alatt türelemmel "kineveltem" belőle a félelmeit, ma már járkálhatok mellette, ha eszik, nyugodtan fekszik, amíg porszívózok, alig várja, hogy a tóparton sétálva berohanhasson a vízbe, nem őrjöng az utcán, ha jönnek szembe kutyával... mintha kicserélték volna. Csak legyél mindig nyugodt, következetes és ahogyan az első is írta, ne babusgasd, amikor épp retteg. Sok sikert.
2013. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!