Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn betegségben 1 év múlva...

Crohn betegségben 1 év múlva már biológiai terápia?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tavaly februárban kezdődött a történetem, akkor görcsölt be a hasam először majd júniusban.

Mindkétszer ügyelet lett belőle.

Majd kivizsgálások kezdődtek és vékonybél passage, CT, majd Mr is vékonybél szűkületeket látott előtte tágulattal.

Crohn betegséget állapítottak meg.

Sebész műtétet javasolt de azon a 2 görcsölésen kívül nem volt más panaszom, így abba maradtunk várunk még.

Közbe mi a második babatervezés gondolataiban voltunk.

Debrecenbe járok gasztroenterológiára, az első colonoscopia alkalmával 2021szeptemberében a Bauchinh billentyűszájadéka gyulladt és fekelyes. Budenofalk granulátomot kellett szednem 12 hétig, és Pentasa 4 g granulátumot mai napig.

Majd szeptember vegétől mikor megvolt az MR lelet azután indították az Imurant.


2022 februárig panaszmentes voltam.

Februárban 3x étkezést követően nagyon begörcsöltem.

Has korgás szokott lenni de más panasz nem volt.


Sürgősségi gasztroenterológiára kellett mennem ahol UH alapján leírták hogy van egy 13 cm gyulladás a terminális ileumban.

Laborban csak a Crp volt 25 , a többi eredményem tökéletes.


(A babatervezést engedélyezték gyógyszerek mellett, de november óta a baba nem jön össze, amit most a gyulladással magyaráznak.)


Most 60mg Medrolt indítottak 5 napig vénásan majd tablettába leépítve.

Imurant most emelték 125mg-ról 150mg-ra

(Babatervezés miatt kértem hogy a legalacsonyabb dózist had szedjem.

175cm magas vagyok 65 kg, 30 éves)

De el akarják kezdeni a Biológiai terápiát.

(Egészségügyi dolgozó vagyok)

Nekem ez nagyon meglepő hogy 1 év után egyből biológiai terápiát indítanak.


Mit gondoltok erről akik régebb óta betegek?


Mondtam a dokinak hogy én azt hittem hogy majd maximum 10-15 év mire eljutok odáig.

Azt mondta ne ijedjek meg mert nagyon jó tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.

Én elhiszem de nem korai hogy máris Biológiai terápiát indítanak?

Műtétet nem szeretnék egyenlőre!

Most lesz újra MR, sebészeti vizsgálat Mrtg, szerológiai vérvétel a biológiai terápiához.


Köszönöm, ha elolvastátok és leírjátok mit gondoltok róla.



2022. márc. 6. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemtudok sokat mondani.

Nekem colitisem van, medrol tablettat szedtem, aztan meggyogyitotta nagyon gyorsan, ugy hogy gyulladt volt a belem.


mondták páran hogy van aki biologiai terapiara jar, es csak az segitett.

Ne aggodj, ez csak kezeles.

2022. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,legalább téged normálisan kivizsgálnak,és irnak beutalókat..ez már jó hír...sajnos én ahol eddig voltam,csak rossz tapasztalatom volt, kb leszarják az embert..:/

Tudnál esetleg valakit ajánlani?

Kitartást egyébként!

2022. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En 7 eve vagyok Crohn beteg, nekem kapasbol 3 mutettel kezdodott (koztuk fel ev sztomaval), nem javaslom, hogy eddig el akard tolni. :/

Nekem sajnos kb elojelek nelkul kezdodott, aztan a magyar egeszsegugy hozta a formajat, vegul maganuton sikerult diagnosztizalni, mikor meguntam a (budapesti) egeszsegugyi toketlenkedest…


Azota 150 mg Immurant szedek (30 kg-kent 50 mg), es vigan elek, extremebb sportban sem zavar semmi.


Viszont ha neked 150mg Immuran kell 60 kilohoz, akkor emiatt javasoljak az infuzios terapiat, hisz lathatoan a sokkal nagyobb dozis gyogyszer sem hasznalt eddig, es nyilvan a majadat sem celjuk kicsinalni ezzel a mennyiseggel.


Ha en valaszthatnek a helyedben, nem huznam a dolgokat, az en peldamon (megha az nem is rajtam mult) okulva nem kivannam masnak akkor a mutetet, amikor mar dul a gyulladas, jonnek a sipolyok. :/


Kezdj bele a biologiai terapiaba. (Es orulj, hogy nem a szteriodos injekciokat akartak kovetkezo lepesnek, ott tobbektol hallottam, hogy vannak kellemetlenebb mellekhatasok is.)

2022. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mindenképpen megpróbálom, csak nem gondoltam volna hogy ilyen hamar fog sor kerülni a biológiai terápiára.


Az Imuran adagot a gasztros doki nekem úgy számolta ki hogy a jelenlegi testsúly X 2

Azaz 65x2= 130

130mg-ot minimum szednem kell az Imuránból.

Most emelték 150mg-ra.

2022. márc. 7. 13:56
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Szerintem nem korai, engem tavaly májusban diagnosztizáltak crohn-nal. Imuran, medrol, pentasa volt a gyógyszereim (imurant nem tudtam szedni nagyon rosszul voltam tőle, medrolt majd másfél évig szedem). Eleinte hatásos volt, de 2 héttel később megtámadta az izületeimet. Kb. 1 évig CBD mellett nem fájtak, tudtam mindent csinálni. 1 év után 2x is fellángolt a crohn, az tette be nálam az izületeknél(kis- és nagy), szememnél. Elmentem immunológushoz ott megmondta, hogy minél hamarabb biológiai kezelést kell kezdeni, mert rosszabb lesz.

Nem vagy egyedül, nekem másfél év után fogják elindítani.

2023. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!