Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélbetegség miatt jár valaki...

Bélbetegség miatt jár valaki biológiaterápiára ? milyen gyakran kell menni, hatásos? a betegség kiderülésének és a gyógyszerszedéshez képest mikor kezdték el a terápiát?

Figyelt kérdés

2 éve szedek napi 4 szteroidot de még így is vannak nehéz napok, egész héten szenvedtem :/

jelenleg 3 havonta járok külföldön dokihoz de itt ilyen terápiát még nem javasolt…



2021. aug. 17. 23:03
 1/2 anonim válasza:
Szia! Sajnálom,hogy csak most láttam meg a kérdésedet,remélem,még nem késő a válaszom. Nekem egy éve kezdték el colitis ulcerosa miatt a biológiai terápiát (2012-Ben kaptam a diagnózist), és nagyon hamar hatásos lett. Azóta megszületett a második fiam egy hónapja,a biológiai kezelést most éppen nem kapom (terhesség alatt leállították). A szteroidnál milliószor jobb,én két hetente adtam magamnak injekciót,nulla mellékhatással. Külföldön nem tudom,milyen biológiai kezelések vannak,de biztosan van jó pár ott is. Ami még segített nekem,az a teljes tej-és gluténmentes étrend,ezt már egy éve tartom. Illetve nem tudom,hol élsz,de külföldön van több klinika,ahol széklettranszplantàcióval foglalkoznak,még egyelőre kevés a klinikai adat a bélgyulladásra gyakorolt hatásával kapcsolatban,de ami van,az biztató. Én hosszú távon tervezem,hogy részt veszek ebben.
2022. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kempingbringas ***** válasza:

En mar ket orszagban,Ausztriaban es Nemetorszagban is vegig jartam a Biologiai Terapias utat.Entyviot kapok Colitisre.

De gondolom mar kapod te is.

Azt mondtak hogy Magyarorszagon az OEP csak nagyon indokolt esetben hagyja jova.

Menyire sulyos volt neked?

Mondjuk amint latom eleg sokat vartak vele.En nem reagaltam semmmire,igy elkezdtek ezt adni.

A debreceni klinikan azt mondtak,hogy ha fellangol menjek,mondom az lenne a lenyeg hogy ne langoljon fel,azert kapom a terapiat,te majom(ezt inkab magamban mondtam).

Nekem a Glutenmel kell vigyaznom,de nem vagyok gluten erzekeny.

2022. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!