Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orbánc létezik fájdalom, láz...

Orbánc létezik fájdalom, láz nélkül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mind két lábszáramon kb. ugyanabban a magasságban bőrpír van és meg van duzzadva. Az egyik lábon körbe, a másikon meg félig van ez a bőr pír. Csak akkor vörösödik be és jobban duzzad meg és érzékeny, ha terhelve van a láb. Voltam orvosnál, mert én a trombózistól félek a legjobban így megnézettem az e vagy esetleg más, orbánc, bőrbetegség, keringési zavar vagy mi? Ő az orbáncot mondta, írt fel antibiotikumot is. Viszont, most hogy utána olvasok, az orbáncról mindenhol azt írják, hogy fájó, fényes felületű duzzadt, magas lázzal jár, étvágytalansággal, stb. Ezek közül egyik sem igaz rá, de a háziorvos mégis azt mondta orbánc, mondtam neki nincs fájdalmam, csak este ha terhelve van, akkor ég. Biztos orbáncom van? Amiket látok a neten képeket egészen másképp néznek ki mint az én lában. Enyémen bőrpír van. De viszont az orvos meg látta, remélem nem diagnosztizál félre. Tapasztalatok orbánccal kapcsolatban?

2022. márc. 11. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem igaz nem a lábamon volt, hanem feljebb, de nem volt se lázam, se nem fájt.
2022. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És rendbe jöttél? Te is antibiotikumot kaptál rá?
2022. márc. 11. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, antibiotikum és pihenni kellett, 1 bő hetet voltam itthon.
2022. márc. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kétoldali orbánc extrém ritka. Évente, ha eggyel találkozom, ellenben az egxoldalival, ami naponta legalább 2. Az orbánc fájdalmas, hiszen a fertőzés miatt feszül a végtag. Én inkább ún. stasis dermatitisre (ekcéma fajta) gondolnék, ami főleg visszeresség miatt alakul ki és gyakran mindkét lábat érinti. Érdemes bőrgyógyásznak megmutatni, mert ez antibiotikumra nem fog meggyógyulni.
2022. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igazság az, hogy nagyon visszereim sincsenek, de lehet a bőrgyógyász sem ártana. Oda beutaló kell? Vagy várjam meg a házorvost mit mond jövőhéten?
2022. márc. 12. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászatra nem szükséges beutaló, csak időpontot kell kérned a rendelésre.
2022. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. márc. 12. 11:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, most hogy utána olvasok, valóban ez igaz rá. " A bőr eleinte vörös és enyhén hámlik." És ügye a duzzadás... Köszi mégegyszer!
2022. márc. 12. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!