Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most ez mi? Két hét után...

Most ez mi? Két hét után megint COVID? Vagy esetleg tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

Kb. két hete gyógyultam ki a covidból, akkor csak 2-3 napig láz+torokfájásom volt, aztán gyakorlatilag egyik napról a másikra (kb. március 1-re) elmúlott az egész.

Múlt péntek este viszont (több mint 1 hét tünetmentes állapot után) lefekvést követően nagyon hirtelen rám tört a hidegrázás, erős verejtékezés egész éjszaka, és köhögés. A láz, ami végig 38.5 és 39 közötti volt, csak tegnap estére múlt el, akkor már csak hőemelkedésem volt, ma pedig semmi. Ami aggaszt az a köhögés. Nagyon mélyről jövő, intenzív és szombat óta semmit nem javult. Sőt, most már a mellkasomban is érzek némi fájdalmat köhögés közben, bár nagyon olyan, mintha csak izomláz lenne a sok köhögéstől. Váladék nem nagyon jön fel, ami igen, az is átlátszó. Levegőt egyébként kapok normálisan. Az orrom is sokat folyik, onnan is átlátszó váladék jön. Emellett jellemző volt még, hogy fájt a szemem, bár mára ez is nagyrészt elmúlott. A torkom csak tegnap kezdett kicsit fájni, de az biztos, hogy a folyamatos köhögéstől van. A közérzetem elég pocsék, orrdugulás miatt aludni sem tudok nagyon. Lehetséges, hogy tüdőgyulladás lenne? Tudom, majd az orvos fogja megmondani biztosan, de oda sajnos csak csütörtökön fogok eljutni. Egyébként pont múlt héten találkoztam először sok emberrel azóta, hogy covidos voltam. Lehet, hogy le volt még gyengülve az immunrendszerem és elkaptam valamit?


2022. márc. 15. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő lehet, de csinálj gyorstesztet, és hívd fel az orvosod amint tudod, hogy szerinte mi ez (mint hogy itt kérdezgeted, itt mindenki "orvos").
2022. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet virusos betegseg, nem csak covid létezik
2022. márc. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Csinálj tesztet.

Én most vagyok covidos és ilyen tüneteim vannak, mint amit leírtál, én hívtam dokit és kaptam ATB-t

2022. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta már jól vagyok, a teszt is negatív lett szerencsére. Köszi mindenkinek!
2022. márc. 18. 04:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!