Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxtól lehetnek viszkető...

Refluxtól lehetnek viszkető pattanás szerű kiütéseim?

Figyelt kérdés

Mindenféle kozmetika krém (lemosók, retinol, niacinamide, c vitamin szérum, benzoil peroxid, bőrgomba elleni szerek) hatástalannak bizonyult.

Most jött meg a étel allergia tesztem, semmire sem vagyok allergiás.

Egyedüli betegségről tudok, az a reflux. Ettől lehetséges?

Arcomon, nyakamon, mellkasomon, hasamon jönnek ki. Olyanok mint a pattanások, de kinyomhatatlanok, viszketnek, és napokig ott vannak. Bőrgyógyász krémeket ír fel, de egyébként tanácstalan.



2022. márc. 16. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. 10 éve van refluxom ilyen bajom soha nem volt, sőt a családban több ember és a baráti körömben is refluxos, senkinek nincs kiütése. Ételallergia teszt volt csak? Egyebekre mint különböző kozmetikumok? Állatszőr? Változott valami a környezetedben amióta ez kijött? Szedsz valami gyógyszert a refluxra? Milyen mellékhatásai vannak? Közötte szerepel a kiütés? (mert akkor lehet gyógyszerallergia). Liszt, cukor, tej, tojás? Gluténra voltál tesztelve/ illetve tejfehérje?

Kérj ki egy másod-vélemyént is. Ha allergia akkor egyébként pl: a különböző antihisztaminokra reagália kellene ha csak kicsit is (pl: zyrtec, lordestin, cetirizin).

Én elsőkörben elhagynám a mosópor/öblitő/mosogatószer és társait. Csak és kizárólag mindenmentes illatanyagtól is mentes szereket használj.

2022. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Refluxtol nem
2022. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy mind a kettő egy jel és ott az összefüggés és nem az, hogy az egyik jön a másikból. Vagy pedig semmi közük egymáshoz.


Milyen allergiát csináltak? Intolerancia volt (pls laktóz, laktulóz stb). Amúgy a többit már az első leírta, érdemes végig zongorázni a leírtakat.


Még annyit hozzáfűznék, hogy pl nekem volt ismerősöm, aki a teafa olajra volt allergiás és ugye az szeretettel használt alapanyag pattanások ellen. És neki hónapokba került mire rájött, hogy miért rosszabbodik az arca ahelyett, hogy javulna. Szóval azt is érdemes megnézni, nem tudom használsz-e valamit.

2022. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenre kiterjedő ételallergia teszt volt. Korábban volt pick teszt, ott csak a parlagfűre jött ki. Egyedül laktóz érzékenységre nem volt teszt. Lecseréltem az összes tisztálkodószert, tusfürdőt, sampont, izzadásgátlót, öblítőt, mosószert minden mentes változatra. Semmi változást nem tapasztaltam. Arcra kozmetikumot már nem használok semmit.

Használtam refluxra több féle orvos által írt gyógyszert és vény nélkül kiválthatót is. Úgy fél éve már nem szedem, mivel nem értek semmit sem. Semmilyen más gyógyszert nem szedek, max fejfájásra fájdalomcsillapítót.

Lordesint írt fel a bőrgyógyász, beszedtem egy dobozzal, de az ég világon semmi hatása nem volt.


Végig gondoltam már többször, hogy esetleg mi lehet amivel érintkezhet a bőröm, de semmire nem jutottam. Például a hátamon, karomon, lábamon soha nem jön ki egy kiütés sem.

Jó pár hónapon keresztül mindig berepedt a szám széle, nagyon fájdalmas volt. Savanyúkáposzta, májkrém után mindig ez történt. Azt gondoltam, hogy hisztamin intolerancia. Majd utánaolvastam és elvileg a B2 hiánya is okozhatja. Elkezdtem szedni B komplex vitamint és azóta bármit eszem nem jön elő, szóval valószínű ez volt és nincs összefüggés a kiütések között.

Amire még gondolni tudok azok az üdítők, és ugye a reflux is ettől sokkal rosszabb lesz. Már jó ideje próbálom visszaszorítani, 1-2 hétig sikerül, de aztán csak elcsábulok egy 0,33-mas pepsinek. Talán mintha ilyenkor jobban is viszketne a mellkasom. Ritkán iszom kávét, de ha igen, akkor mindig hasmenés a vége. Tejterméket rengeteget fogyasztok(tejet mondjuk pont nem iszok), de nem vettem észre utána puffadást, hasmenést.

2022. márc. 16. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!