Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez rossz érték ?

Ez rossz érték ?

Figyelt kérdés

Mikor felketem megmértem a vérnyomásom , bal kéz 120/81 p 71 jobb kéz 97/81 p75 , majd újra a jobb kézen 105/71.

Ez 97/81 átkozottúl megijesztett , lehet valami baj van a szívemnel , de a bal meg tök normális érték , a vérnyomásmérő drága minőségi.



#vérnyomás #Jobb kézen
2022. márc. 17. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

figyeld minden nap, akár többször is (reggel délben este), és ha végig ilyen, akkor a háziorvosoddal beszélj róla.

egyébként függ a korodtól, nemedtől is hogy mi számít normál vérnyomásnak, ezt neten megtalálod ha rákeresel a normális vérnyomás tartományra. egyébként nem vészesen alacsony érték. főleg hogy ébredés után mérted, amikor amúgy is alacsonyabb általában, hiszen még semmit nem csináltál 😄 nekem is alacsonyabb ébredés után, mint ha sétálok mérés előtt 200 métert.

2022. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Te írod ki mindennap többször a vérnyomásos kérdéseket?!

Ezerszer le lett írva, hogy ezek NEM ALACSONY értékek!

Nekem volt 80/50,na az alacsony,és azzal sem lett semmi bajom.

Ha azt érzed leesett a vérnyomásod,felpolcolt lábakkal iszol egy kávét,aztán csinálsz pár tornagyakorlatot.

2022. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem , nem én , én nekem szinte mindig jó, kivéve most
2022. márc. 17. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor meg miért aggódsz? Az alacsony vérnyomás amúgy nagyon nagyon ritkán jelent betegséget, de főleg ha egyszer egyszer fordul elő, semmi bajod nincs.

Ami veszélyes, az már ilyen 70/40körüli téma...

2022. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De megmértem este és bal kéz : 138/81 p67, jobb kéz 116/71 p 65 - miért van ily3n eltérés két kezen ?
2022. márc. 17. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

a bal kezedhez közelebb van a szíved 😆 nem látunk beléd. idősebb korban az érfalak meszesedése okozhat ilyet, vagy esetleg extrémebb elhízás esetén. ritka fiatal korban az ilyen. a jobb és a bal lábaddal se egyforma erősen rúgsz, a jobb és bal szemed se egyforma, nem vagy szimmetrikus. ha nincs egyéb tüneted, nincs ezzel baj. ha nagyon aggaszt, menj el a háziorvosodhoz, vagy belgyógyászatra, esetleg kardiológiára... de nemigen találnának semmit, viszont az ilyen kérdéseidre fixen tudnak válaszolni. egyébként nekem akárhányszor mérték a vérnyomásom, a bal kezemet "kérték".

2022. márc. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!