Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat hogy súlyos...

Előfordulhat hogy súlyos betegségről van szó?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1 hétben nagyon megijedtem és félek is. 20 éves egyetemista lány vagyok.

Lassan egy hónapja, az is lehet már több, hogy orvosnál jártam gyomor fájdalom és megerősödött, hangos bélmozgás tünetek miatt.

Az orvos elküldött gyomortükrözésre, ahol annyit mondtak diéta. Ha nem javul menjek vissza.

A gyomor és bél panaszok alábbhagytak, viszont 3 napja véres székletem van.

Szóltam a szüleimnek, akik azt mondták nem iszok elég folyadékot s biztos amiatt.

Attól tartok nem ez lehet a gond. Nem kevés, hanem eléggé sok vér távozik székletürítésnél, ami gyakran fájdalommal jár.

Nem túl sötét vér, nem is túl világos, a menstruációs vérhez tudnám hasonlítani szín szempontjából.

Egyéb tünetem a fejfájás, ami nem mindig de egy héten 3-4 alkalommal szokott jelentkezni, enyhén, valamint derékfájdalom.

Illetve, nem tudom mennyire függ össze a kettő, de mellkasi szúró fájdalmat is szoktam érezni, a jobb oldalon.


Az igazság az, hogy egyből a legrosszabbra gondolok, hogy mi van ha rákos vagyok.

Azzal is tisztában vagyok, hogy orvoshoz kell mennem, s menni is fogok csak jelenleg covid-os vagyok, így egyelőre nem tudok menni. Mindeközben nagyon félek, hogy mitől lehet.

Nem várom el senkitől, hogy látatlanba diagnosztizálja a problémám, csak azt szeretném tudni, volt-e már valakinek hasonló helyzete, s hogy végződött?



2022. márc. 21. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még a béltükrözés is jön, pláne ha a tünetek a covid után is fennmaradnak. Csak a véres széklet az, ami aggasztó, a többi nem.
2022. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szorongsz + aranyér/végbélrepedés.
2022. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem zárok ki semmit, csak most az a probléma, hogy borzasztóan szédülök. Eléggé furcsa érzés van az alhasam tájékán, s olyan érzésem van, mint aki részeg, közben sehol semmi. Nem tudom mi lehet, lefeküdtem, most jobb. Viszont egyre jobban megrémít, hogy mi lehet a baj
2022. márc. 21. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztosan nem vagy rákos. Szerintem csak félsz, attól van mindenféle tüneted.


Székeléskor, ha vérzik, hol fáj pontosan?

2022. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Végbél körül, ahogy erőlködöm, mert mintha székrekedés lenne
2022. márc. 21. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tuti, hogy aranyér, vagy végbélrepedés.

Sebészeten megvizsgálják, vagy proktológián.

Vény nélküli krémekkel, kúpokkal is próbálkozhatsz, sok folyadék, zöldség, gyümölcs. Székelések után tisztálkodni.

2022. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
S az aranyér okozhat székrekedést és bélmozgást?
2022. márc. 21. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Fordítva, a székrekedés okoz aranyeret vagy repedést.
2022. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szédülés meg a covid miatt van nyugi!
2022. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!