Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Enyhe szívzörejemmel lehet-e...

Enyhe szívzörejemmel lehet-e később baj, ha a családban anyai ágon többször is előfordult súlyos szívbetegség (nagymama-nagyapa részéről egyaránt)? Ha igen, hogyan előzhetem meg, és mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 10:44
 1/2 anonim válasza:
A genetika sok titkot rejteget, de ezek szerint a hajlam az benned van.... nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de fiataloknál (30 éves korig) még van remény, hogy az ember "kinövi", ha nagyon aggódsz akkor lehet csináltatni szív MR vizsgálatot, ami kimutatja a szívizom betegségét, a vérellátási zavart stb., de ez 50.000 Ft, bár önkéntes egészségpénztári kártyával is kifizethető Pécsen (www.neuroct.hu).
2009. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

24 vagyok, úgy derült ki, hogy volt januárban egy egészségügyi alkalmassági vizsgálatom, ahol az üzemorvos kérdezett rá, hogy tudtam-e róla. Addig nem tudtam, aztán a szüleim nagy nehezen közölték, hogy kb. fél éves korom óta van. Konkrétan kezelést vagy gyógyszert sose kaptam rá. Anyai ágon nagymamám egyik testvére lyukas szívvel született, nagyapámnak pacemaker-e van, anyu öccsének pedig gyerekkorában volt szívműtétje.

Pénzem most nem nagyon van ilyen vizsgálatra, konkrétan nem is nagyon ismerem, csinál-e ez olyat a szervezetben, amivel egyébként egy szívproblémáktól mentes ember nem él együtt, csak nekem meg nem tűnt fel, mert sose tudtam róla idáig. Neten nem sokat találtam a dologról.

2009. jún. 15. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!