Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több, egymástól független...

Több, egymástól független kardiológus kivizsgált(ekg fekvő és 24h-s,szív UH,terhelésesvizsgálatok.Mindegyik azt mondja kariol.semmibaj.Mégis fáj a szívem felett,különösen egy ponton.Pulzus random fenn, disztolém is 95- 110(otthon OMRON készülékkel)?

Figyelt kérdés
Ezek a panaszok random jelentkeznek és napokig tartanak és ilyenkor rossz szívtájéki diszkomfort-érzet, rosz közérzet, szívnél balfelső részen tompa fájdalom, egy adott ponton. Hova menjek mivel ezek a panaszaim évek óta fennállnak és kardiológusok sorra végig vizsgáltak (már magam is resteltem, de szinte 2 havonta mentem mindíg másikhoz hiszen a szív panaszok eléggé ilyesztők.) Más vonalon is vizsgálva vagyok, de ott is azt mondják nem indokolnak kardiológiai eredetet. Nincs reflux, de van PM gyulladás, meg izom gyengeség, stb. Milyen további kardiológiai vizsgálat lehetséges még? Érdemes lenne megnézetni egy katéterezéssel? Ez még nem volt. Vagy szív CT? Ez utóbbi kettő mutatna olyat amit az eddigi rutin kardiológiai vizsg. nem láttak esetleg? Mit javasoltok már akik értenek hozzá vagy hasonlóképp vannak ezzel?

#szívpanaszok, szívfájdalom #kardiológiai kivizsgálás #ekg, szív ultrahang #24 órás ekg #szív ct, szív katéterezés
2022. ápr. 1. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Tipikus pánikbetegség.
2022. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi más vizsgálat nem kell. A szívednek nincs baja. Ezt kellene megérteni.
2022. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi kell még neked ahhoz, hogy belásd, semmi baja nincs a szívednek? Több kardiológus megerősítette különböző vizsgálatokkal... Keress fel egy pszichológust.
2022. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nálad tényleg nincs gond a szíveddel!



Hogyan érted el, hogy ilyen alaposan kivizsgáljanak??


Nekem Szívbillentyű-elégtelenségem van (a fokát is összevissza írták a leletre), balpitvar-megnagyobbodás és a rossz terhelhetőség ellenére nem csináltak még terheléses EKG-t sem.

2022. ápr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: nyilván a rossz terhelhetőség miatt sem csinálnak terheléses ekg-t.

A cukorbetegeket sem terhelik terheléses cukorvizsgalattal, hasonlo okokból.

2022. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Rossz állóképességről van szó, ami sport hatására lassan/nem javul. Belgyógyász nézett is pajzsmirigyet és izomsérülésre utaló értékeket vérből.


Ettől még lehetett volna terheléses EKG.... A kardiológussal konkrétan a boulder-ről beszélgettünk!!

2022. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5


Ez a problémám:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1167642..



De ennyit az offról részemről itt. :)

2022. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi hsz.-eket, kérdezném még hogy lehetséges hogy a többi betegségem okozza a random pulzus kiugrásokat és a szívtájékon és lapockába, is sugárzó fájdalmakat, végtag gyengeség, Meg a diasztolém is időnként 95 -100 körül ilyenkor érzek is diszkomfortot a szívem körűl. Én azt értem, meg elhiszem hogy nincs semmi a szívemmel szerencsére az eddigi alap vizsgálatok szerint, de akkor miért jönnek elő teljesen random időpontokban a legváratlanabb helyzetben ezek a tünetek? Meg hát ha mérem ott vannak a magas pulzus-és diasztolés értékek. Ezek egzaktak. PM és gasztro enterológiai betegségek hozzá járulhatnak?
2022. ápr. 15. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!