Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » EKG leletre ez van írva:...

EKG leletre ez van írva: Sinus ritmus, bal tengelyállás. Mit jelent, kell vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten, nem találok róla semmit így. Egynapos sebészet előtt volt egy EKG, akkor azt mondta az orvos, hogy mutassam meg azért alkalomadtán a háziorvosnak.

Valakinek volt ilyen, egyáltalán foglalkozni kell ezzel?

(N/44)



2021. dec. 7. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről az orvost kellene megkérdezni.
2021. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mutasd meg alkalomadtán a háziorvosnak.
2021. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az van, hogy mostanság nem szívesen fogad (covid miatt). Ez a bizonyos EKG pedig júliusban volt.

Nem szeretem magamat beteggé tenni, és felesleges köröket futni, ezért kérdeztem, hogy volt-e valakinek ilyen, és mennyire foglalkoztak vele.

2021. dec. 7. 14:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elküldöd emailban a dokinak a leletet. Aztán ő remélhetőleg vagy emailban, vagy telefonon reagálni fog.
2021. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen negatív (jó) lelet.

A sinus ritmus a szív természetes-normális ritmusa- a bal tengelyállás a szív helyzetére vonatkozik , de az is normális.

2021. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amennyire meg tudom ítélni, némi szívérintettségből eredő laikus jártasság alapján, semmi problémára nem utal ez az EKG. Bármilyen szívpanaszod előfordul?
2021. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os, az EKG júliusban volt, és októberben volt egy olyan hetem, hogy azt hittem, megdöglök, de komolyan. Napi félórás váltásban jött rám egy olyan érzés, mintha a szívemet ráncigálnák ide-oda (mértem pulzust, de 67 volt, tehát nem pörgött fel). És légszomj volt, sokkal több levegőt be kellett lélegeznem, hogy úgy érezzem, elég. Én sem értem, mi volt, sem stressz, sem fizikai teher nem volt, végeztem a munkámat (nagy része rutin), nem volt semmi idegeskedés. Pontosan 8 napig tartott, kardiológushoz hiába jelentkeztem volna be, az nálunk 3-4 hónap. Magánba is 2 hét múlva lett volna, sürgősségi meg, hát inkább a halál.

De (lekopogom), október közepe óta semmi ilyen még csak érintőlegesen volt.

Szóval akkor paráztam be, októberben, hogy akkor netán köze lenne a 3 hónappal azelőtti EKG-hoz?

2021. dec. 8. 19:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, azóta még csak érintőlegesen SEM volt hasonló sem okt. 18. óta).
2021. dec. 8. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:
De van (volt) bármilyen szív v egyéb eü problémád ? Lehet extra ütések voltak ?
2021. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Mondom, nem vagyok szakértő, de elég sok EKG-leletet láttam, igaz, főképp a saját szívemről készülteket. Az EKG alapján nálad minden oké. A szívpanaszaid, ha nem térnek vissza, akkor nem számítanak, szerintem ne is foglalkozz ezzel.

2021. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!